Регуляторная политика, Транспорт
  13332  4

 Як розмитнити євробляху і не нарватися на штрафи


Автор: Юрій Віннічук

БізнесЦензор зібрав інформацію, яка необхідна для легалізації "бляхи" в Україні.

Як розмитнити євробляху і не нарватися на штрафи 01
Фото: SAMOKHVALOV STUDIO

25 листопада вступив в силу закон, який передбачає нові правила ввезення в Україну транспортних засобів з іноземною реєстрацією.

Раніше легальний імпорт частини автомобілів був неможливий через заборону на митне оформлення автомобілів старше 8 років. Обмеження по віку, відповідності екологічним стандартам та висока вартість розмитнення авто призвели до появи в Україні "євроблях".

Це автомобілі на іноземній реєстрації, які українці ввозили в режимі тимчасового ввезення та в режимі транзиту. За оцінками Державної фіскальної служби (ДФС), в Україні таких автомобілів близько півмільйона.

Як вони потрапляли в Україну читайте в нашій попередній публікації.

БізнесЦензор зібрав інформацію, яка необхідна для легалізації "бляхи" в Україні

Скільки коштує розмитнити ввезений автомобіль за новими правилами

Базова ставка акцизу при розмитненні ввезеного в Україну автомобіля становить 50 євро для бензинових двигунів з об'ємом до 3000 куб см. Якщо об'єм двигуна "євробляхи" три і більше літрів, то базова ставка буде 100 євро.

Для дизельних авто з об'ємом двигуна до 3500 куб. см базова ставка акцизу становить 75 євро, понад 3500 куб. см - 150 євро.

Далі базова ставка акцизу множиться на коефіцієнти двигуна та віку.

Коефіцієнт двигуна розраховується так: об'єм двигуна ділиться на 1000.

Коефіцієнт віку – це кількість повних календарних років автомобіля до року визначення ставки податку. Для нових автомобілів та авто віком до одного року коефіцієнт віку дорівнюватиме одиниці.

Для авто, яким на вступу закону в силу 15 і більше років, коефіцієнт віку становитиме 15.

Якщо автомобіль буде розмитнено протягом 90 днів з дня вступу закону в силу, то до нього буде застосовано пільговий коефіцієнт 0,5. Тобто знижка на акциз становитиме 50%.

Окрім акцизу при розмитнені авто його власнику треба буде сплати ще ПДВ (20%), ввізне мито (10%) та збір до Пенсійного фонду (ПФ). ПДВ, мито та збір до ПФ розраховуються від суми купівлі авто, яка вказана в договорові купівлі-продажу.

За якими правилами можна ввозити автомобілі тимчасово

З 25 листопада 2018 року почали діяти і нові правила тимчасового ввезення на митну територію України автомобілів на іноземній реєстрації громадянами України.

Так, українці можуть ввезти на митну територію України автомобіль "на бляхах" в режимі тимчасово ввезення на один рік за умови сплати всіх митних платежів, які не будуть повернені по закінчені року.

У громадянина, який ввіз євробляху в Україну для тимчасового користування є 10 діб для її реєстрації у будь-якому органі ДФС. При реєстрації не будуть змінюватись документи та номера на авто.

Теж саме стосується і режиму. Якщо українець завезе "євробляху" в режимі транзиту, то йому, для експлуатації автомобіля теж потрібно сплатити в бюджет суму, кратну розміру митного платежу за дану машину, яку б він сплатив при розмитнені.

Ці гроші виступають заставою та повертаються українцю, якщо ввезений ним автомобіль покине територію України у встановлений термін.

Режим транзиту дозволяє автомобілю перебувати на митній території України не більше п'яти днів, або десяти - якщо водій буде повертатися через інший пропускний пункт.

Однак такі вимоги не поширюються на транспортні засоби громадян-нерезидентів.

Нові правила тимчасового ввозу та режиму транзиту вдарили по мешканцям прикордонних областей, які з "картами поляка" чи посвідченням "малого прикордонного руху" щодня на бляхах вивозили в сусідні країни, наприклад, сигарети, а назад везли сосиски, каву, сир і підгузки.

Які документи потрібні для розмитнення "євробляхи"

Для розмитнення автомобіля в Україні вам необхідні будуть такі документи:

1. Підтвердження зняття з обліку автомобіля в країні початкової реєстрації;

2. Договір купівлі-продажу автомобіля;

3. Паспорт, водійське посвідчення;

4. Техпаспорт автомобіля;

5. Декларація про митну вартість. Сертифікат відповідності стандарту "Євро-5" – не потрібен.

Які можуть бути проблеми при розмитнені бляхи?

Тисячі українців купували євробляхи, які юридично належать громадянам, або компаніям з інших країн. Відповідно, у них немає договорів купівлі-продажу.

І зараз, щоб легалізувати бляху, потрібно знайти її фактичного власника, щоб той передав право власності.

На підставі яких документів визначається вартість автомобіля для сплати митних платежів

Народний депутат від "Самопомічі" та голова підкомітету з питань митної справи Комітету Ради з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова опублікувала перелік документів, які можуть бути підтвердженням ціни придбання автомобіля.

Договір купівлі-продажу;

Рахунок-фактура;

Банківські або інші платіжні документи;

Експортна декларація;

Довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У документах повинні бути: дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна, модель, рік виготовлення, а також ім’я, та прізвище особи, якій продано автомобіль.

Митниця може самостійно визначити вартість автомобіля у разі відсутності цих документів.

Де можна розмитнити євробляху

Розмитнити авто на іноземній реєстрації можна на будь-якій митниці України. При цьому, якщо у вас на руках є всі необхідні документи, то виїжджати за межі України на автомобілі не потрібно. Також розмитнювати автомобіль може особа, яка не ввозила його в Україну, але має підтвердження права власності на нього.

Розмитнювати автомобіль можна самостійно, але краще звернутися за послугами до митних брокерів, які значно пришвидшать процес.

Які штрафи накладатимуть за порушення ввозу нерозмитнених автомобілів

Окрім механізму легалізації "блях" в Україні вступили в дію штрафи за порушення режиму їх ввезення. Штрафувати почнуть через 180 днів після вступу закону в силу. 

Зокрема, автомобілі, які було завезено в Україну в режимі транзит, забороняється передавати у володіння та користування третім особам. Штраф за таке порушення становить до 34 тис. грн.

Раніше штраф за перевищення перебування транзитного авто більш ніж на 10 діб становив 8500 грн. Якщо автомобіль в'їхав в Україну в режимі тимчасового ввезення і порушив строки перебування, то штраф становив 17 000 грн.

Відтепер штраф в аналогічному розмірі буде стягуватися тільки за перевищення терміну від 10 до 20 діб. Якщо авто з порушеннями знаходиться в Україні від 20 до 30 діб – штраф складатиме 85 000 гривен, більше 30 діб - 170 000 гривен, або конфіскацію транспортного засобу за рішенням суду.

При цьому було скасовано норму, яка дозволяла порушувати митні правила протягом року і притягуватись до відповідальності лише один раз.

Водночас між Митницею, Державною прикордонною службою та Нацполіцією буде встановлено обмін інформацією про перебування в Україні автомобілів в режимі тимчасового ввезення або транзиту.

Тобто, поліцейські через 180 днів після підписання закону зможуть зупинити "бляху" для перевірки законності її перебування в Україні.

Якщо ж виявиться, що вона перебуває в Україні з порушеннями, або знаходиться в управлянні іншої особи, то перший штраф для водія складе 8500. Повторний протягом року - 17 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік.

При цьому поліцейські будуть повідомляти про виявлені порушення органам ДФС, які будуть виписувати штраф ще і за порушення митних правил.

Протокол про порушення митних правил буде складатися за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Тобто, митниця випише вам штраф дистанційно.

Источник: https://biz.censor.net.ua/r3099940
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх