Аграрный рынок
  2893  1

 Чорна ікра, равлики, бджоли та бойові кліщі. Що відомо про незвичний експорт з України


Автор: Юрій Віннічук

БізнесЦензор, проаналізувавши митну базу, розібрався, скільки та куди незвичних товарів країна експортувала минулого року.

Чорна ікра, равлики, бджоли та бойові кліщі. Що відомо про незвичний експорт з України 01

Фото: locals.md

Час від часу в мережі з'являються новини про незвичайні продукти, які експортує Україна. Так минулого року ЗМІ масово розміщували новини про експорт жаб'ячих лапок, устриць, равликів та чорної ікри.

В цьому мережу сколихнули новина про великі партії джмелів, які експортують з України. Згодом виявилося, що джмелів насправді ми не експортуємо, а під цим кодом веземо бджіл, павуків та мотилів.

БізнесЦензор проглянув митну базу і виявив, що Україна насправді не експортує жаб'ячих лапок, устриць та джмелів. Хоча в 2017 році одна партія джмелів таки була відправлена до Росії.

Натомість ми експортуємо в невеликих обсягах чорну ікру, виноградних равликів, бджіл, кліщів та павуків. Редакція розбиралася, скільки та куди незвичного експорту країна відправила минулого року.  

Чорна ікра

Чорна ікра, равлики, бджоли та бойові кліщі. Що відомо про незвичний експорт з України 02

В Україні успішно виробляють чорну ікру осетрових. Однак, через специфіку такого бізнесу, наразі обсягів ікри недостатньо для повномасштабного експорту.

Так в 2017 році Україна експортувала 223 кг чорної ікри на $168 тис. Найбільша партія в 53 кг була відправлена компанією ТОВ-СРП "ОСЕТР" в березні минулого року до США по $550 за кілограм. Це ферма по виробництву ікри осетрових знаходиться за 40 км від Києва в місті Українка.

Компанія належить підприємцям Максиму Мостовому та Сергію Мешковому.

Підприємство розташоване біля Трипільської ТЕС, що входить в державну генерацію "Центренерго", на водозабірної каналі, який використовує ТОВ-СРП "ОСЕТР". Минулого року БізнесЦензор писав про історію цієї компанії.

Ще 170 кг чорної ікри було продано через магазини безмитної торгівлі - дьюті-фрі.

Так ТОВ "Бф Енд Гх Тревел Рітейл Лтд", яка управляє дьюті-фрі в аеропорту "Бориспіль", продала 135 кг чорної ікри. Ще 9 кг ікри було продано СП "Д'юті Фрі Трейдінг" – компанія здійснює безмитну торгівлю на кордонах України з Білоруссю, Угорщиною, Польщею, Придністров'ям, Румунією та Словаччиною.

Інша мережа безмитної торгівлі, яка працює в аеропортах "Бориспіль", "Жуляни", "Запоріжжя", "Львів" та "Харків" під управлянням яка ПП "Паво Груп", продала 26 кг чорної ікри.

Важко сказати, скільки саме української ікри було продано через дьюті-фрі.

Виноградні равлики

Чорна ікра, равлики, бджоли та бойові кліщі. Що відомо про незвичний експорт з України 03

Україна - експортер равликів. У 2017 році наші бізнесмени продали в інші країни 347 тонн виноградних равликів (Helix Pomatia). Всі партії, крім однієї в Польщу (5 тонн), пішли в Латвію.

Один кілограм наших равликів продавався на експорт по $1-1,3. У порівнянні з 2016 роком ціни на українські равлики трохи виросли. Загальна вартість експорту равликів в 2017 році становила $360 тис.

Покупцями наших равликів були три компанії з Латвії: Gardumeli, GAVENTA, BALTIC SNAILS і польська ATLAS. В деяких з цих компаній українські равлики переробляють наші заробітчани.

Продавали Helix Pomatia: ПП "Гуд Вуд" (140 тонн), ТОВ "Равлик" (71,4 тонн) і "Луцкекспортер" (127 тонн) та "Органік Ескарго" (5 тонн) та фізособа Леонід Антонов (3 тонни).

В Латвії та Польщі українські равлики доводять до стадії готовності - начиняють спеціальними соусами та маринадами. Далі вони фасуються під брендом східноєвропейського переробника і продаються в країнах Західної Європи.

Різниця ціни становить приблизно п'ять разів. Тобто ми продаємо сировину в п'ять разів дешевше, ніж вже перероблені наші равлики в Латвії відправляються в Лондон.

У київських супермаркетах теж можна знайти українських равликів вже готових до вживання. Вартість одного кілограми від 120 гривень.

Всього, на даний момент, в Україні працює десять равликових ферм.

Бджоли

Чорна ікра, равлики, бджоли та бойові кліщі. Що відомо про незвичний експорт з України 04

Експорт бджіл – ще одна незвична стаття експорту. В 2017 році з України було експортовано бджіл на $226 тис. В основному експортувалися бджолосім'ї карпатської породи в спеціальних бджлопакетах.

Також було дві партії на експорт бджіл в сплячому стані в коконах та одна невелика партія земляних джмелів в російський Бєлгород.

Обсяг експортованих бджіл митниця вимірює в кілограмах. Таким чином минулого року було продано в інші країни 142 тис кг бджіл.

Основним споживачем українських бджіл була Росія. До цієї країни було експортовано комах на $157 тис. Бджоли купували російські фізособи-підприємці. До речі, відправниками комах з України також були ФОПи.

Крім того, Україна експортувала до Молдови бджіл на $13,4 тис., на $24 тис. - до Німеччини, на $19 тис. до Китаю та на $11 тис. бджоломаток до Польщі.

Кліщі та павуки

Чорна ікра, равлики, бджоли та бойові кліщі. Що відомо про незвичний експорт з України 05

Агенти біологічного захисту рослин (ентомофаги) – нетиповий експортний продукт України. Під агентами біологічного захисту маються на увазі хижі кліщі, які захищають культурні рослини від певних шкідників. Як це працює? Запускають в теплицю партію таких кліщів (які абсолютно безпечні для людей), де вони знищують своїх природніх ворогів. 

Таких захисників Україна експортувала в 2017 році на $653 тис. Кліщі постачалися у дві країни – Росію та Казахстан. На першу прийшлося більше половини обсягів кліщів.

Комах постачали три компанії: ТОВ "Біопродакшн" ($120 тис.), ТОВ "Біо Захист" (на $381 тис.) та ТОВ "Райзин Резалтс" (на $150тис.).

Павуків Україна експортувала на $3,8 тис. В інші країни постачалися тарантули, павуки-птахоїди, Брахіпелма боемі, Моноцентропус Балфурі та Тринідадський шеврон.

Серед них найбільше було експортовано тарантулів – 120 штук та павуків птахоїдів – 110 штук. Павуків експортувала лише одна компанія - ТОВ "Біон Тераріум-Центр". Найбільше компанія продавала павуків до Японії.

Підписуйтесь на наш канал Telegram

Источник: https://biz.censor.net.ua/r3049155
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх