Промышленность, Аграрный рынок
  23967  2
Материалы по теме:

 200 найбільших компаній України 2016 року

Сергій Головньов, Юрій Віннічук

Рейтинг 200 найбільших компаній України, побудований на неконсолідованій фінансовій звітності юридичних осіб, яку вони подали до Державної фіскальної служби.

200 найбільших компаній України 2016 року 01

Сукупний дохід двохсот найбільших компаній України в 2016 році становив 2,3 трлн грн, що майже дорівнює номінальному ВВП країни - 2,4 трлн грн в 2016 році. У порівнянні з 2015 роком сукупний дохід 200 найбільших компаній виріс на 14%, або на 281 млрд грн.

В доларах дохід ТОП-200 компаній України становив $85 млрд. Це скромний результат у порівнянні зі світовими гігантами. Так минулорічна виручка холдингу Alphabet (управляє Google) становила $90,3 млрд, а виручка всесвітньо відомого виробника гаджетів – компанії Apple - $215 млрд.

Перше та друге місце в рейтингу ТОП-200 компаній України посіли державні компанії – НАК "Нафтогаз України" (161 млрд грн) та ДП "Енергоринок" (131 млрд грн).

Основний дохід першої компанії забезпечили її дочки – найбільша газовидобувна компанія "Укргазвидобування" та оператор газотранспортної системи "Укртрансгаз".

Дохід ДП "Енергоринок", який є оператором розрахунків на енергетичному ринку, - це обсяг виробленої в Україні електроенергії в грошовому еквіваленті.

Третє місце у найбільшого гірничо-металургійного комбінату країни - "Арселор Міттал Кривий Ріг" (53 млрд грн), який належить міжнародній корпорації ArcelorMittal. До речі, продаж комбінату глобальному інвестору – єдиний успішний кейс приватизації за часів незалежності України.

На четвертому місці ТОВ "АТБ-Маркет" – мережа супер-маркетів АТБ, або магазинів "для бідних". Замикає п'ятірку ТОВ "Кернел-трейд" з доходом 42,6 млрд грн. Група компаній "Кернел" Андрія Веревського займається виробництвом соняшникової олії та експортом зернових.

До десятки найбільших компаній потрапили: дистриб'ютор сигарет ТОВ "Тедіс Україна", ТОВ "ДТЕК Трейдінг" Ріната Ахметова, управляюча атомними станціями держкомпанія ДП "НАЕК "Енергоатом", "Маріупольський меткомбінат ім.Ілліча" Ахметова та ТОВ "Фоззі-Фуд". Остання входить в групу компаній "Фоззі", яка управляє мережами супер-маркетів "Сільпо", "Фора" та Fozzi.

Цікаво, що "Енергоатом", який виробляє більше половини електроенергії в Україні, отримав в 2016 році на мільярд доходу менше, ніж компанія "ДТЕК Енерго" Ахметова, що виробляє близько 30% електроенергії. Причина в тому, що в тариф на вироблену атомними станціями електроенергію майже в три рази нижчий у порівнянні з тарифом ДТЕК. Ефект формули "Роттердам +".

200 найбільших компаній України 2016 року 02

РЕЙТИНГ ГАЛУЗЕЙ ЗА ДОХОДАМИ ТОП-200 КОМПАНІЙ 2016 РОКУ

Структуру української економіки добре демонструє рейтинг галузей за сукупними доходами. Згідно з ним, наша економіка сильно зав'язана на сировині. Так, ми країна-постачальник сировини для підприємств інших країн.

Тобто, Україна продає на експорт дешеву сировину з якої країни-конкуренти виробляють продукцію з доданою вартістю і, тим самим, дають роботу своїм громадянам, наповнюють бюджети податками.

З іншої сторони, ми країна, яка залежить від імпортних енергоносіїв. Щороку ми імпортуємо газу, нафтопродуктів, вугілля та ядерного палива на мільярди доларів.

Водночас у нас вкрай малі обсяги сукупних доходів в галузях з високою доданою вартістю. Мова про машинобудування, хімічну промисловість та ІТ. Хоча в останній галузі значна частина грошей знаходиться в сірій зоні.

Зокрема, у розрізі галузей економіки переше місце за обсягом доходів традиційно посів енергетичний сектор – 886 млрд грн. На другій позиції – гірничо-металургійний сектор з сукупним доходом в 416 млрд грн. На третій з результатом 352 млрд грн – агропромисловий. Порівняно з 2015 роком ГМК виріс на 38 млрд грн, а АПК - на 54 млрд грн.

В середині рейтингу розташувалися рітейл та дистрибуція з результатами в 248 та 150 млрд грн відповідно. Найменші сектори за обсягами сукупного доходу підприємств – хімпром (58 млрд грн), телеком/ІТ (43 млрд грн) та машинобудування (18 млрд грн). 

10 НАЙПРИБУТКОВІШИХ КОМПАНІЙ 2016 РОКУ

Найприбутковішою компанією в 2016 році була НАК "Нафтогаз України" – 26,5 млрд грн. Перше місце за прибутком компанія отримала завдяки оператору газотранспортної системи "Укртрансгаз", що прокачує газ "Газпрому" до Європи.

Друге, третє і четверте місця займають компанії з холдингів найбагатшого українця Ріната Ахметова. Так Південний гірничо-збагачувальний комбінат, що входить в гірничо-металургійний холдинг "Метінвест", отримав минулого року 5,9 млрд грн прибутку. Як повідомляв БЦ, Південний ГЗК за декліька років виплатив 16 млрд грн дивідендів.

Сплата дивідендів стала можливою, бо Південний ГЗК не входить в холдинг "Метінвест", який має велике боргове навантаження. Холдинг не може сплачувати дивіденди до погашення боргів та викупу своїх євробондів.

Найбільша приватна газовидобувна компанія "Нафтогазвидобування", яка входить в холдинг ДТЕК Ахметова, отримала в 2016 році 5,4 млрд грн прибутку. Як компанія опинилася у власності Ахметова і до чого тут президент Петро Порошенко читайте в матеріалі БізнесЦензор.

Четверту сходинку посів металургійний завод "Запоріжсталь" з "Метінвесту". Міноритарна доля в металургійному холдингу Ахметова належить Вадиму Новинському – власнику "Смарт Холдингу" та нардепу від "Опозиційного блоку".

Замикає п'ятірку держпідприємство "Адміністрація морських портів України" з 3,8 млрд грн прибутку. Успішна робота ДП пояснюється тим, що в Україні одні з найвищих у світі ставки портових зборів.

На шостому місці – ще одна компанія Ахметова. Це "Північний гірничо-збагачувальний комбінат", який отримав 3,6 млрд грн прибутку.

Замикає десятку найприбутковіших ТОВ "Епіцентр К" Олександра та Галини Герег. Їм належить мережа будівельних гіпермаркетів "Епіцентр". Гереги також інвестують в агровиробництво.

Найбільш збитковими в 2016 році були "Алчевський металургійний комбінат", який знаходиться на окупованій території Донбасу, та "Укрнафта". Зокрема, Алчевський меткомбінат отримав 10,5 млрд грн збитку.

Заводом керує корпорація ІСД, яка зараз належить росіянам. Міноритарна частка в ІСД належить народному депутату та бізнесмену Сергію Таруті.

Контрольний пакет акцій "Укранафти" належить державі, а міноритарні частки - групі компаній "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Компанія показала 8,7 млрд грн збитку. Вона винна державі 15,7 млрд грн податків. Така ситуація склалася, в першу чергу через те, що політики дозволили Ігорю Коломойському вивести мільярди з компанії на свій бізнес.

По 2,7 млрд грн збитку отримали "Дніпровський меткомбінат ім. Ф.Е. Дзержинського" з російської групи Evraz та державний "Одеський припортовий завод" (ОПЗ). Цей завод постійно знаходися під контролем корумпованих політиків-бізнесменів, які виводили прибуток, продаючи добрива ОПЗ на свої компанії за заниженими цінами.

ОСОБЛИВОСТІ РЕЙТИНГУ

В рейтингу "ТОП-200 2016 року" - 32 нових учасники. Половина з них працюють в енергетичному секторі - постачають в Україну нафтопродукти, або природній газ.

Крім того, у порівнянні з рейтингом ТОП-200 за 2015 рік, зі списку майже зникли незрозумілі компанії з невідомими власниками. В минулі роки такі були або фаворитами держтендерів, або брали участь в схемах з ухилення від сплати податків.

В рейтинг потрапило 52 компанії, які належать українським олігархам старої формації. Зокрема, дев'ять компаній, що входить в групу "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, шість Дмитра Фірташа, три – Віктора Пінчука, дві – президента Петра Порошенка та по одній Костянтина Жеваго, Олександра Ярославського, Сергія Тарути і братів Суркісів.

Однак найбільше в рейтинг ТОП-200 потрапило компаній Ріната Ахметова. Їх там аж 28 штук.

Основна кількість з них входять в холдинги ДТЕК та Метінвест. Сукупні доходи цих холдингів становлять 300 млрд грн. Доходи "Укртелекому", "Лемтрансу" та нафтопродуктової компанії ТОВ "Параллель-М ЛТД" Ахметова збільшують цю цифру до 320 млрд грн, що дорівнює 13,4% номінального ВВП України за 2016 рік.

200 найбільших компаній України 2016 року 03

Ми також нарахували 19 компаній, які належить державі. Їхній сукупний дохід за 2016 рік становив 417 млрд грн, або 17,4% номінального ВВП України.

ТОП-200 КОМПАНІЙ 2016 РОКУ

КомпаніяВид діяльностіВиручка (млрд грн)Прибуток/Збиток (млн грн)Власник
1НАК "Нафтогаз України"Енергетика: імпорт та продаж природного газу161,3826 528,99Держава 
2ДП "Енергоринок"Енергетика: Планує роботу системи ОЕС, здійснює розрахунки131,021 283,49Держава 
3ПАТ "Укргазвидобування"Енергетика: видобуток газу та виробництво нафтопродуктів55,0412 083,94НАК "Нафтогаз" (Держава)
4ПрАТ "Арселор Міттал Кривий Ріг" ГМК: виплавка сталі, виробництво прокату52,962 704,12ArcelorMittal (Індія)
5ТОВ "АТБ-Маркет"Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркети48,381 605,43Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков, Віктор Карачун
6ТОВ "Кернел-трейд"АПК: експорт зернових42,61185,33Андрій Веревський
7ТОВ "Тедіс Україна"Дистрибуція: продаж тютюнових виробів42,42-1 224,42Борис Кауфман, Річард Даксбері та Річард Доріан Фенхальц (Великобританія)
8ПАТ "Укртрансгаз"Енергетика: транзит, зберігання та постачання газу38,39-3 074,28НАК "Нафтогаз України" (Держава)
9ТОВ "ДТЕК Трейдінг"Енергетика: продаж вугілля37,10-620,26ДТЕК, Рінат Ахметов 
10ДП "НАЕК "Енергоатом"Енергетика: виробництво елктроенергії36,07187,13Держава 
11ПАТ "Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча"ГМК: виробництво сталі та прокату35,70-152,79"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
12ТОВ "Фоззі-Фуд"Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркети34,74-383,56Володимир Костельман, Юрій Гнатенко, Олег Сотников, Роман Чигір
13ТОВ "БНК-Україна"Енергетика: імпорт нафтопродуктів33,22209,97Білоруська нафтова компанія (Білорусь)
14ПАТ "Запорізький меткомбінат "Запоріжсталь"ГМК: виробництво сталі та прокату33,164 690,08"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
15ПАТ "Меткомбінат "Азовсталь"ГМК: виробництво сталі та прокату32,70558,42"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
16ТОВ "ВОГ Трейдинг"Енергетика: імпорт та реалізація пального28,65415,89Сергій Лагур, Степан Івахів, Софія та Роман Єремєєви
17ТОВ "Епіцентр К"Рітейл: продаж будівельних матеріалів та побутової продукції 28,152 434,05Олександр та Галина Гереги, Тетяна Суржик (сестра Галини)
18ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго"Енергетика: розподіл та постачання електроенергії28,01471,16ДТЕК, Рінат Ахметов
19ПАТ "ФПНК "Укртатнафта"Енергетика: виробництво нафтопродуктів23,81-971,79Ігор Коломойський та Олександр Ярославський, НАК "Нафтогаз"
20ПАТ "Київенерго"Енергетика: виробництво струму та теплової енергії23,732,58ДТЕК, Рінат Ахметов 
21ПП "ОККО-Бізнес контракт"Енергетика: трейдинг та реалізація нафтопродуктів22,64185,32Віталій Антонов
22ПАТ "Укpнaфта"Енергетика: видобуток нафти та газу22,58-8 739,30НАК "Нафтогаз", Ігор Коломойський
23ТОВ "БАДМ"Дистрибуція: реалізація фармацевтичних препаратів21,53639,62Олександр Дитятковський, Олександр Суходольський
24ТОВ "Метінвест холдинг"ГМК: видобуток руди, виплавка сталі, виробництво прокату21,21305,26"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
25ТОВ "Імпорт Транс Сервіс"Енергетика: імпорт та реалізація пального21,07-68,15Сергій Лагур, Степан Івахів, Софія Єремєєва
26ПАТ " ДТЕК Павлоградвугілля"Енергетика: видобуток вугілля19,69647,15ДТЕК, Рінат Ахметов 
27ТОВ "ВОГ Рітейл"Енергетика: імпорт та реалізація пального19,33-1 198,65Сергій Лагур, Степан Івахів, Софія та Роман Єремєєви
28ПрАТ "Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України"Транспорт: пасажрські авіаперевезення17,84336,96Ігор Коломойський, Арон Майберг
29ТОВ "Нафтотрейд Ресурс"Енергетика: імпорт та реалізація пального17,178,38Сергій Лагур, Степан Івахів, Софія та Роман Єремєєви
30ПАТ "Полтавський ГЗК"ГМК: видобуток та збагачення руди17,13378,71Ferrexpo, Костянтин Жеваго
31ТОВ "АТ Каргілл"АПК: експорт зернових17,09733,23Cargill (США)
32Українсько-Естонське підприємство у формі ТОВ "Оптіма-Фарм, Лтд"Дистрибуція: реалізація фармацевтичних препаратів16,37186,33Андрій Губський
33ПАТ "Єнакієвський металургійний завод"ГМК: виробництво сталі та прокату16,29360,48"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
34ПАТ "ДТЕК Західенерго"Енергетика: виробництво електроенергії16,14-296,69ДТЕК, Рінат Ахметов 
35ДочПзІІ "Сантрейд"АПК: торгівля зерном, тютюном та кормами16,12384,49Bunge (США) 
36ТОВ "НФ Трейдінг Україна"Хімпром: реалізація добрив15,92-6,87Дмитро Фірташ
37ПрАТ "Київстар"ІТ: надання послуг мобільного зв'язку та інтернету15,753 079,57VimpelCom (Михайло Фрідман)
38ТОВ "Метінвест-Шіппінг"Транспорт: перевалка грузів в портах 15,56115,99"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
39МПП Фірма "Ерідон"АПК: продаж засобів захисту рослин, насіння. Вирощування ВРХ15,42358,18Сергій Кролевець
40ТОВ Сільськогосподарське підприємство "Нібулон"АПК: виробництво та експорт зернових15,32132,59Олексій Вадатурський та син Андрій 
41ПАТ "Північний ГЗК"ГМК: видобуток та збагачення руди15,113 613,10Рінат Ахметов
42ПрАТ "Донецьксталь" – металургійний завод"ГМК: виробництво сталі та прокату14,93-2 280,03"Донецьксталь", Віктор Нусенкіс
43ПАТ "Південний ГЗК"ГМК: видобуток та збагачення руди14,615 903,59"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
44ТОВ "ДТЕК Східенерго"Енергетика: виробництво електроенергії14,40888,25ДТЕК, Рінат Ахметов 
45ПАТ "Дніпровський меткомбінат ім. Ф.Е. Дзержинського"ГМК: виробництво сталі та прокату14,15-2 717,07Evraz Group (Росія), Роман Абрамович, Олександр Абрамов
46ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго"Енергетика: виробництво електроенергії14,142 284,37ДТЕК, Рінат Ахметов
47ТОВ "Філіп Морріс Сейлз Енд Дистриб'юшн"АПК: виробництво та реалізація цигарок13,6786,27Philip Morris (Швейцарія) 
48ПАТ "Алчевський меткомбінат"ГМК: виробництво сталі та прокату13,50-10 568,34ІСД, Сергій Тарута та Олег Мкртчан 
49ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України"АПК: вирощування та продаж зернових13,10-770,64Держава 
50ПАТ "Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів"АПК: виробництво тваринних кормів13,03-193,53МХП, Юрій Косюк
51ПАТ "Миронівський хлібопродукт"АПК: виробництво кормів та курятини12,72-2 261,86Юрій Косюк 
52ТОВ "Метінвест-смц"ГМК: продаж прокату12,19443,87"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
53ТОВ "Метро Кеш Енд Кері Україна"Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркети11,82-671,28МETRO Group (Німеччина)
54ПАТ "Авдіївський коксохімічний завод"ГМК: виробництво коксу11,78808,74"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
55ТОВ "Торговий дім "Агроімпорт ЛТД"Хімпром: торгівля добривами11,6054,13Віктор Дубовенко 
56ДочП "Кондитерська корпорація "Рошен"АПК: виробництво кондитерської продукції11,401 845,56Петро Порошенко
57ПАТ "Інгулецький ГЗК"ГМК: видобуток руди та збагачення руди11,31-69,26"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
58ПАТ "Нікопольський завод феросплавів"ГМК: виробництво феросплавів11,21-727,46Ігор Коломойський, Віктор Пінчук
59ПрАТ "МТС Україна"ІТ: надання послуг мобільного зв'язку та інтернету11,181 288,11АФК "Система" (Володимир Євтушенков, російський олігарх)
60ПАТ "Центренерго"Енергетика: виробництво електроенергії10,70625,54Держава 
61ТОВ "Адм Трейдінг Україна"АПК: торгівля зерном10,65-8,61Альфред С. Топфер Інтернешенал
62ПАТ "Мотор Січ"Машинобудування: виробництво авіаційних двигунів10,382 186,52В'ячеслав Богуслаєв
63ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком"Будівництво: будівництво доріг та інфраструктури10,34-469,26ALTCOM GLOBAL N.V, Олександр Тісленко 
64ТОВ "ДТЕК Високовольтні мережі"Енергетика: розподіл та постачання електроенергії10,25165,78ДТЕК, Рінат Ахметов 
65ТОВ "Сингента"АПК: виробництво зернових та бобових10,1114,28Syngenta (Швейцарія) 
66ПАТ "Євраз-Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського"ГМК: виробництво металу та прокату10,08-322,75Evraz Group (Росія), Роман Абрамович, Олександр Абрамов 
67ПАТ "Запоріжжяобленерго"Енергетика: розподіл та постачання електроенергії9,970,99Держава, брати Суркіси, Костянтин Григоришин, Ігор Коломойський 
68ТОВ "Ашан Україна Гіпермаркет"Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркети9,71202,99Auchan (Франція)
69ТОВ "Лемтранс"Транспорт: вантажні перевезання9,673,69SCM, Рінат Ахметов
70ТОВ "Самсунг Електронікс Україна Компані"Дистрибуція: релізація електроніки9,54242,74Samsung (Південна Корея) 
71ПрАТ "Нафтогазвидобування"Енергетика: видобуток газу 9,205 412,15ДТЕК, Рінат Ахметов, Микола Рудьковський, Нестор Шуфрич 
72ПАТ "Азот"Хімпром: виробництво азотних добрив9,14-1 374,21Дмитро Фірташ 
73ПрАТ "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна"АПК: виробництво та реалізація цигарок9,13-376,43Japan Tobacco Group (Японія)
74ПП "Укрпалетсистем"Енергетика: імпорт та реалізація пального8,8294,06UPG, Юлія Васьковська
75ПрАТ "Філіп Морріс Україна"АПК: виробництво та реалізація цигарок8,72-1 082,74Philip Morris (Швейцарія) 
76ТОВ "Нестле Україна"АПК: виробництво кондерки та соусів8,24-576,00Nestle (Швейцарія) 
77ТОВ "Вента. ЛТД"Дистрибуція: оптова торгівля фармацевтичними препаратами8,08222,00росіянин Леонід Конобєєв 
78ПрАТ "Райз-Максимко"АПК: виробництво зернових та бобових8,052 338,09 Ukrlandfarming, Олег Бахматюк
79ТОВ "Дельта Вілмар СНД"АПК: виробництво масло-жирової продукції 7,95332,23"Делмар ПТЕ ЛТД" (Індія)
80ІП "Логін"Дистрибуція: дистрибуція комп'ютерної та офісної техніки7,7763,46ERC (Electronic Resource Company) 
81ТОВ "Інтерпайп Україна"ГМК: виробництво труб7,76-1 144,59Віктор Пінчук
82ПзІІ "Тойота-Україна"Дистрибуція: реалізація легкових автомобілів7,74677,20Toyota Group (Японія)
83ТОВ "Вінницька птахофабрика"АПК: виробництво курятини7,73979,63МХП, Юрій Косюк 
84ТОВ "РГК Трейдінг"Енергетика: торгівля газом 7,7265,24Дмитро Фірташ 
85ТОВ "САВ-Дістрибьюшн"Рітейл: роздрібна торгівля побутовою електронікою7,5978,79"Фокстрот", Валерій Маковецький, Геннадій Виходцев 
86ПрАТ "Миронівська птахофабрика"АПК: виробництво курятини7,32932,92МХП, Юрій Косюк 
87ДП "Адміністрація морських портів України"Транспорт: управління портами 7,303 854,37Держава
88ДП "НЕК "Укренерго"Енергетика: управління електромережами7,173 012,10Держава
89ПАТ "Центральний ГЗК"ГМК: видобуток руди та збагачення руди7,102 218,89"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
90ТОВ "Сандора"АПК: виробництво безалкогольних напоїв та соків7,06-419,45PepsiCo (США) 
91ТОВ "Фудмережа"Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркети7,01-43,78"Велика кишеня", Роман Лунін 
92АК "Харківобленерго"Енергетика: розподіл та постачання електроенергії6,79-99,57Держава, Костянтин Григоришин 
93ДочП "Агроцентр Єврохім-Україна"Хімпром: реалізація добрив6,67161,22"ЕвроХим" (Росія), Андрій Мельниченко
94ТОВ "Дієса"Рітейл: реалізація побутової електроніки6,6565,91"Ельдорадо", Віктор Поліщук
95ТОВ "Експансія"Рітейл: роздрібна торгівля харчами, напоями та тютюном6,61-245,39Володимир Костельман 
96ТОВ "Металургійний завод "Дніпросталь"ГМК: виробництво стальних труб6,59-48,39"Інтерпайп", Віктор Пінчук
97ПАТ "Київобленерго"Енергетика: розподіл та постачання електроенергії6,5960,18VS Energy, Михайло Спектор, Олександр Бабаков 
98ТОВ "Омега"Рітейл: продаж продуктів через власні супермаркети6,421,13Руслан Шостак, Валерій Кіптик
99ПАТ "Донбасенерго"Енергетика: виробництво електроенергії6,42-395,36Ігорь Гуменюк, Сергій Кузяра
100ТОВ "Фора"Рітейл: роздрібна торгівля харчами, напоями та тютюном6,39-87,92Fozzy, Володимир Костельман 
101ПАТ "Укртелеком"ІТ: надання послуг мобільного зв'язку та інтернету6,33244,10SCM, Рінат Ахметов
102ПАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь" ім. А.М. Кузьміна"ГМК: виробництво спеціальних марок сталі6,31-403,65VS Energy, Михайло Спектор, "Приват", Ігор Коломойський 
103ТОВ "Інкостіл груп"Рітейл: оптова торгівля 6,207,95"Агентство нерухомості "Центржитлоінвест", Westahead Limited (Гонконг)
104ТОВ "Оптімус Плюс"АПК: Виробництво масло-жирової продукції 6,12-119,08Андрій Дєянов, Віктор Ратушний
105ТОВ "Проктер Енд Гембл Трейдінг Україна"Дистрибуція: реалізація побутової хімії6,10396,22Procter&Gamble (США) 
106ПАТ "Енергопостачальна компанія Одесаобленерго"Енергетика: розподіл та постачання електроенергії6,10-68,77VS Energy, Михайло Спектор, Олександр Бабаков 
107ТОВ "Дніпропетровськгаз збут"Енергетика: постачання природного газу6,107,18РГК, Дмитро Фірташ
108ТОВ "КОМФІ Трейд"Рітейл: продаж побутової електроніки6,0042,92Станіслав Роніс 
109ПАТ "Укргідроенерго"Енергетика: виробництво струму на ГЕС і ГАЕС6,002 209,72Держава
110ТОВ "М Т І"Рітейл: продаж взуття через магазини "Інтертоп"5,99129,61Володимир Цой, Сергій Башлаков 
111ТОВ "Порше Україна"Дистрибуція: продаж легкових автомобілів5,97484,49Porsche Holding (Австрія)
112ПАТ "Полтаваобленерго"Енергетика: розподіл та постачання електроенергії5,96-270,20"Приват", Ігор Коломойський 
113ТОВ "Енерго-сервісна компанія "Еско-Північ"Енергетика: видобуток газу 5,711 078,46Микола Злочевський
114ТОВ "Миколаївський глиноземний завод"ГМК: видобуток глини для виробництва алюмінію5,70442,69Олег Дерипаска
115ТОВ "Західна нафтогазова компанія"Енергетика: трейдинг нафтопродуктів5,6560,68Сергій Чорний, Олексій Тамразов 
116ТОВ "Новус Україна"Рітейл: реалізація харчів та напоїв через власні супермаркети5,59-98,81Consul Trade House (Литва) 
117ТОВ "АВ Метал груп"ГМК: реалізація металопрокату 5,5173,78Сергій Скіда, Оксана Плєханова, Ірина Гаврилюк, Інна Зімовець
118ТОВ "Баядера логістик"Дистрибуція: оптова торгівля напоями5,4713,42"Баядера Холдинг", Наталія Бондарєва 
119ПАТ "Запорізький завод феросплавів"ГМК: виробництво феросплавів5,41175,29Ігор Коломойський
120ТОВ "Київоблгаз збут"Енергетика: постачання природного газу5,34-31,71Юрій Бойко, Дмитро Фірташ
121ТОВзІІ "Віннер Імпортс Україна, Лтд"Дистрибуція: продаж легкових автомобілів5,33220,36Вадас Александра Гинянська, Майкл Гинянський, Джон Гинянський (всі з США)
122ПАТ "Дніпроазот"Хімпром: виробництво азотних добрив5,2550,55"Приват", Ігор Коломойський 
123ПАТ "Одеський припортовий завод"Хімпром: виробництво азотних добрив5,23-2 706,89Держава 
124ПрАТ "А/Т тютюнова компанія "В.А.Т.- Прилуки"АПК: виробництво та реалізація цигарок5,21-2 342,15British American Tobacco (Велика Британія) 
125ТОВ "Торговий дім "Авіас"Енергетика: реалізація пального5,21-320,07"Приват", Ігор Коломойський 
126ПП "Таврія плюс"Рітейл: роздрібна торгівля харчами, напоями та тютюном5,2054,87Сергій Карпухін 
127ТОВ "Байєр"Дистрибуція: реалізація фармацевтичних препаратів5,18861,47Bayer Global Investment
128ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна"АПК: виробництво та реалізація цигарок5,18-48,13Japan Tobacco International (Японія) 
129ТОВ"Стейт Оіл"Енергетика: імпорт та реалізація пального5,15-68,00Ігор Ревко (керує мережею БРСМ Едуарда Ставицького)
130ПАТ "Карлсберг Україна"АПК: виробництво алкогольних напоїв5,101 005,03Carlsberg Group (Данія) 
131ПАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод"ГМК: виробництво стальних труб5,04-1 132,73Віктор Пінчук
132ПАТ "Компанія "Райз"АПК: торгівля добривами, насінням та технікою5,03-7,94Олег Бахматюк
133ТОВ "Метінвест-Ресурс"ГМК: операції з ломом чорних металів5,00-6,60"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
134ТОВ "Альянс Ойл Україна"Енергетика: реалізація нафтопродуктів5,00113,04Alliance Oil Company (Росія), кіпріотка Ірина Чернюк Філіппу 
135ТОВ "Елемент нафта"Енергетика: продаж нафтопродуктів4,990,25Борис Ганджа
136ТОВ "Львівгаз збут"Енергетика: постачання природного газу4,9125,92РГК, Дмитро Фірташ
137ТОВ "ТД "Насіння"Дистрибуція: реалізація насіння та засобів захисту рослин4,9078,37Микола Кравченко, Георгій Тарасюк та Юрій Шапіренко
138ТОВ "Європа-Транс Лтд"АПК: послуги з оренди техніки4,880,79Олег Бахматюк
139ТОВ "РУШ"Рітейл: володіє мережею магазинів EVA4,84211,25Руслан Шостак
140ТОВ "Інвестком"Рітейл: оптова торгівля технікою4,84-34,14"Фокстрот", Валерій Маковецький, Геннадій Виходцев 
141ТОВ "Астеліт"ІТ: надання послуг мобільного зв'язку та інтернету4,82361,10Turkcell (Турція) 
142ТОВ "ЕКО"Рітейл: роздрібна торгівля харчами, напоями та тютюном4,7846,58Святослав Нечитайло
143ТОВ "Катеринопільський елеватор"АПК: зберігання та торгівля зерном4,72-234,24МХП, Юрій Косюк 
144ПП "ЕРУ Трейдінг"Енергетика: продаж газу, електроенергії4,6520,48Андрій Фаворов, Ярослав Мудрий, Дейл Перрі
145ПАТ "Фармак"Хімпром: виробництво ліків4,61676,38Філя Жебровська
146ІП "Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед"АПК: виробництво безалкогольних напоїв та соків4,5947,28Coca-Cola (США) 
147ТОВ "Харківгаз збут"Енергетика: постачання природного газу4,5913,07РГК, Дмитро Фірташ
148ТОВ "Нова пошта"Транспорт: надання поштових послуг4,58-222,69Вячеслав Климов, Володимир Поперешнюк
149ПрАТ "Автокапітал"Рітейл: імпорт і продаж автомобілів4,54165,34Таріел Васадзе
150ТОВ "Параллель-М ЛТД"Енергетика: імпорт та реалізація пального4,5049,90Рінат Ахметов
151ДП поштового зв'язку "Укрпошта"Транспорт: надання поштових послуг4,48-161,47Держава 
152ПАТ "Запоріжкокс"ГМК: виробництво коксу4,46364,32"Метінвест", Рінат Ахметов, Вадим Новинський
153ПАТ "Кривбасзалізрудком"ГМК: видобуток залізної руди4,45838,41Рінат Ахметов
154ТОВ "Епам Системз"ІТ: розробка програмного забезпечення4,42596,17Epam (США)
155ПрАТ "Монделіс Україна"АПК: виробництво кондитерської продукції4,40156,36Kraft Foods B.V (Нідерланди) 
156ДП "НВКГ "Зоря" - "Машпроект"Промисловість: виробництво газотурбін4,3743,36Держава 
157ПАТ "Львівобленерго"Енергетика: розподіл та постачання електроенергії4,33-103,74Ігор та Григорій Суркіси
158ТОВ "Техноторг-Дон"Рітейл: реалізація сільськогосподарської таехніки4,3212,10Євген Березовський, Ігор Калюжний
159ПАТ "ШУ "Покровське"Енергетика: видобуток та збагачення вугілля4,30-579,38Донецьксталь, Віктор Нусенкіс
160ПАТ "Сан Інбев Україна"АПК: виробництво алкогольних напоїв4,30-123,05Interbrew YNTR (Нідерланди) 
161ТОВзІІ "АВТ Баварія"Рітейл: імпорт і продаж автомобілів4,30262,43Кулен Хорст, Мартіна Плеснік
162ПП "ОККО-Нафтопродукт"Енергетика: реалізація нафтопродуктів4,2995,70Віталій Антонов 
163ПАТ "Київський картонно-паперовий комбінат"Промисловість: виробництво картонної тари4,20233,13Володимир Крупчак
164ТОВ "ТД "Дельта Вілмар"АПК: продаж масло-жирової продукції 4,192,45"Делмар ПТЕ ЛТД" (Індія)
165ПАТ "Концерн Галнафтогаз"Енергетика: трейдинг та реалізація нафтопродуктів4,17316,72Віталій Антонов
166ТОВ "ТПК "Омега-Автопоставка"Дистрибуція: реалізація комплектуючих для автомобілів4,15114,32Василь, Марія, Діана та Віта Бисаги, Юрій Дудирєв
167ТОВ "Ді Енд Ай Еволюшн"АПК: виробництво олії та тваринних жирів 4,14-218,09Віктор Пономарчук 
168ПрАТ "Макіївкокс"ГМК: виробництво коксу4,117,26"Донецьксталь", Віктор Нусенкіс
169ПАТ "Донбасенерго"Енергетика: виробництво електроенергії4,01-48,43Ігорь Гуменюк, Сергій Кузяра, Едуард Бондаренко
170ТОВ "Євростандарт"Послуги: оснащення ресторанів і готелів3,992,33Світлана Самсонова
171ПзІІ "Макдональдз Юкрейн Лтд"Рітейл: організація мережі швидкого харчування3,95305,28McDonald's (США)
172ПАТ "ДТЕК Донецькобленерго"Енергетика: розподіл та постачання електроенергії3,88-1 130,00ДТЕК, Рінат Ахметов
173ПрАТ "Нова лінія"Рітейл: продаж будматеріалів через власні супермаркети3,87139,60Олександр та Галина Гереги
174КП "Харківські теплові мережі"Енергетика: постачання тепла3,84-1 413,43Харківська міська рада
175ПрАТ "Зернопродукт МХП"АПК: вирощування та продаж зернових3,791 299,98Юрій Косюк 
176ТОВ "Інтерпайп Ніко Тьюб"ГМК: виробництво стальних труб3,74-238,68Віктор Пінчук
177ТОВ "Група рітейлу України" (мережа ТРЦ "Караван")Рітейл: реалізація продуктів через власну мережу маркетів3,730,81Олександр Ярославський
178ТОВ "Луї Дрейфус Комодітіз Україна Лтд"АПК: експорт зернових3,66215,22Louis Dreyfus (Нідерланди) 
179ДП "Антонов"Машинобудування: виробництво літаків3,64116,33Держава
180ТОВ "Сокар Енерджі Україна"Енергетика: реалізація нафтопродуктів3,6342,71Державна нафтова компанія Азербайджану SOCAR
181ТОВ "Фосагро-Україна"АПК: реалізація добрив3,63147,05ФосАгро, Андрей Гурьев (РФ)
182ТОВ "Українська дистрибуційна компанія"АПК: виробництво алкогольних напоїв3,5733,07Global Spirits, Євген Черняк
183ТОВ "Бізон-Імпорт"Рітейл: реалізація сільськогосподарської таехніки3,5540,67Олександр Містюк
184ПАТ "Птахогосподарство "Червоний Прапор"АПК: Розведення птиці3,53197,71Олег Бахматюк
185ТОВ "ТД "Щедро"АПК: виробництво продукції з рослинних жирів3,5345,31"Приват", Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Олексій Мартинов
186ПАТ "Оболонь"АПК: виробництво пива та слабоалкогольних напоїв3,52-183,63Олександр Слободян
187АТ "Українська гірничо-металургійна компанія"ГМК: виробництво металу та прокату3,51-14,60Сергій Тарута
188ПАТ "Укртранснафта"Енергетика: транзит нафти нафтопроводами3,501 405,15Держава
189ПрАТ "Вінницький ОЖК"АПК: виробництво олії та тваринних жирів 3,480,39Віктор Пономарчук 
190ТОВ "Трейд Коммодіті"Енергетика: продаж нафтопродуктів3,474,09Вадим Майко (Андрій Адамовський, Олександр Грановський)
191ТОВ "Енерджі Трейд Груп"Енергетика: постачання газу3,4729,47Олексій Бондаренко (Микола Мартыненко)
192ІП "І-АР-СІ" (ERC)Рітейл: дистрибуція електроніки3,454,62Олександр Дегода
193ТОВ "Олсідз Блек Сі"АПК: виробництво олії та рослинних дирів3,44-182,68В'ячеслав Петрище
194ТОВ "Альянс холдинг" (управляє АЗС Shell)Енергетика: реалізація нафтопродуктів3,4340,99Shell (Велика Британія, Голандія)
195ПАТ "Черкасиобленерго"Енергетика: розподіл та постачання електроенергії3,432,92Держава, Костянтин Григоришин
196ПАТ "Євраз Суха Балка"ГМК: видобуток та збагачення руди3,42-157,34Evraz Group (Росія), Роман Абрамович, Олександр Абрамов 
197ТОВ "Терра Фуд"АПК: виробництво та реалізація молочних продуктів3,4249,46Станіслав Войтович
198ТОВ "ТД "Сокар Україна"Енергетика: реалізація нафтопродуктів3,3833,99Державна нафтова компанія Азербайджану SOCAR
199ДП "МА "Бориспіль"Транспорт: аеропорт3,351 385,93Держава
200ТОВ "Вінницький комбінат хлібопродуктів № 2"АПК: виготевлення муки3,3272,50Петро Порошенко

БЦ використовував фінансові результати окремих юросіб і не консолідував доходи холдингів, оскільки не всі фінансово-промислові групи оприлюднюють консолідовану звітність.

Источник: https://biz.censor.net.ua/r3033764
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 вверх