Как передает БизнесЦензор, об этом директор ООО "Оператор газотранспортной системы Украины" Сергей Макогон сообщил на своей странице в сети Facebook,
"Можно сделать вывод, что "Газпром" прилагает максимум усилий для того, чтобы максимально сократить необходимость отбора своего газа из европейских ПХГ за счет увеличения поставок через Украину с целью его реализации позде по более высоким ценам. А цены несомненно будут выше, если "Газпром" прекратит транзит", – отметил Макогон.
"После вчерашнего "предложения" "Газпрома" создается впечатление, что "Газпром" особенно не планирует продолжать транзит газа через Украину после 1 января 2020 года", – отметил глава оператора ГТС.
Как сообщалось, российский "Газпром" 18 ноября направил в адрес НАК "Нафтогаз Украины" предложение о продлении действующего или заключении нового договора о транзите газа сроком на один год.
При этом российский монополист потребовал отказа Украины от всех претензий в международном арбитраже и прекращения всех судебных разбирательств.
Кроме того, среди условий перечислены: отмена решения Антимонопольного комитета Украины о наложении на "Газпром" штрафа за якобы "нарушение экономической конкуренции"; отзыв ходатайства "Нафтогаза Украины" об инициировании Европейской комиссией расследования против российской компании.
Министр энергетики и защиты окружающей среды Украины Алексей Оржель назвал предложенные "Газпромом" условия неприемлемыми.
Ранее российский президент Владимир Путин заявлял, что РФ в вопросе продления транзита газа настаивает на отказе украинской стороны от взыскания с российского "Газпрома" $3 млрд по решению Стокгольмского арбитража и от претензий по решению Антимонопольного комитета на $7 млрд.
В свою очередь глава НАК "Нафтогаз Украины" Андрей Коболев отметил, что украинская компания ожидает встречных предложений от российской стороны после предложения "обнулить взаимные претензии", включая обязательство "Газпрома" выплатить украинской компании $3 млрд по решению Стокгольмского арбитража.
-Правда, тоді Орда вимушена буде ліквідувати на підходах до України і свою частину ГТС - викинути на металолом, викинути компресорні станції і робітників на них...
-Нагадаю також , що Німеччина де-факто дала дозвіл використовувати «Північний протік-2» на повну потужність, - всупереч 3-му Енергопакету ЄС! І до кінця цього року два "турецькі потоки" також вже будуть задіяні Ордою на повну потужність.
Постає питання - де взяти газ під потребу України?-
-Україні слід відновити переговори з Туркменією про постачання їхнього газу в Україну через газопроводи Орди...
-А також з Ордою - про транспортування туркменського газу в Україну газогонами Орди....
-В разі відмови Орди ( а я думаю, що саме так і станеться)- подати на неї в суд і хоча б здерти з неї гроші...
В України має бути активна і наступальна позиція...
Одночасно:
-Мене турбує, що Україна й досі не тягне газопроводи ні з Румунії, де є надлишки видобування газу, ні з Балтики через Польщу щоб отримувати СПГ із США, і не проводить активну розробку розвіданих українських родовищ газу...
-Гіпотетично - можна було б взяти і частину газу з ТАНАР (хоч його потужність всього 10 млрд. кубів на рік), який вступить в дію в кінці цього року, але ж для цього слід збудувати коннектори... Вже будувати!
-Бо цю зиму ми переживемо на накопичених обсягах газу, а як будемо проживати зиму 2021 - року ( і наступні зими) без нових джерел постачання газу? Тоді ж прийдеться з весни 2020 року АБО зупиняти всю промисловість (що використовує газ, як сировину і пальне), щоб накопичити газ власного видобутку на обігрів зимою 2021-го року... АБО ( якщо не зупинити промисловість), то зимою 2021-року ... дійсно - замерзнути... АБО - йти на поклони до Орди і продовжувати купляти в неї газ... - але тоді - на умовах, які диктуватиме Україні ... Орда...
Є серед "зелених" далекоглядні політики, а головне господарники?
Але за що, як ви пишете подати в суд на Орду? Газпром купує весь газ в Туркменії і Туркменія не порушить цей стан. За це в суд не подаси.
Що стосується труби, яка заходить в Україну - вони просто перекинуть людей на Північні та турецькі потоки і так питання буде вирішене, а все інше - законсервують.
Наша ще одна галузь промисловість - виробництво азотних добрив буде зупинена. Німці стануть практично монополістом у цій галузі у світі.
Це серйозна загроза для України.
Перефразуючи відомі слова, "краще з Європою втратити, ніж з Росією знайти"!