Об этом со ссылкой на Reuters сообщает БизнесЦензор.
По их словам, Эр-Рияд сообщил ОПЕК, что объем нефтедобычи в королевстве составил 10,24 миллиона баррелей в сутки в январе. Это меньше, чем в декабре, когда объем добычи составил 10,643 миллиона баррелей в сутки, и на 70 тысяч баррелей в сутки превышает целевой уровень сокращения в рамках глобального пакта ОПЕК+.
В начале декабря в Вене нефтеэкспортный картель ОПЕК и ряд стран вне организации, включая Россию, договорились снизить добычу на 1,2 миллиона баррелей в сутки начиная с января 2019 года для поддержки цен и стабилизации рынка.
Согласно договоренности, Саудовская Аравия должна сократить добычу до 10,311 миллиона баррелей в сутки, но министр энергетики страны Халид аль-Фалих говорил, что королевство перевыполнит план, чтобы продемонстрировать приверженность пакту.
В прошлом месяце аль-Фалих сообщил, что в феврале экспорт саудовской нефти составит 7,1 миллиона баррелей в сутки по сравнению с 7,2 миллиона баррелей в сутки в январе.
Документ покликаний наділити американські суди повноваженнями розглядати антимонопольні позови на адресу країн-учасниць ОПЕК та інших держав, що беруть участь в картельних змовах на нафтовому ринку. NOPEC вносить поправки в акт Шермана - антимонопольний закон США. Згідно з документом, незаконними визнаються будь-які спільні дії урядів інших держав, спрямовані на обмеження видобутку нафти і встановлення цін на неї.
В тій чи іншій версії цей законопроект намагаються прийняти вже приблизно 20 років. У 2007 р при Джорджі Буші-молодшому один з варіантів такого законопроекту провели і через сенат, і через палату представників. Однак його навіть не стали відправляти на підпис президенту - Буш-молодший попередив, що накладе на нього вето. З аналогічними погрозами виступав і Барак Обама.
Схвалення NOPEC може мати далекосяжні наслідки для світового ринку нафти. З цієї причини з осені 2018 р ОПЕК, за рекомендацією юридичної компанії White & Case, яка консультує картель з даної тематики, всіляко уникає публічних заяв про ціни на нафту і стабільності ринку. Крім того, за рекомендацією White & Case ОПЕК прагне знайти дипломатичні канали лобіювання своїх інтересів в США.
Більшість сировинних товарів, включаючи нафту, номіновано в доларах США. З цієї причини в процесі розрахунку по нафтовим операціях так чи інакше задіяні американські фінансові інструменти. Завдяки цьому Білий дім має можливість оперативно вводити санкції, спрямовані на окремих гравців нафтового ринку, на що вказує приклад Ірану і Венесуели.
NOPEC дозволяє підвести під санкції США будь-нафтовидобувне держава, що торгує сировиною на світових ринках."