Колонки Ольга Магалецька
  525  0

Основні бізнес-новини в Україні та світі за 16 – 23 березня

Національна інвестиційна рада України впроваджує серію щотижневих звітів про основні бізнес-новини України та світу задля відстежування економічної ситуації.

БІЗНЕС-КЛІМАТ В УКРАЇНІ

1. Уряд України вживає заходів для підтримки економіки. Серед основних прийнятих ініціатив:

  • усіх фізичних осіб-підприємців звільнено від сплати ЄСВ на два місяці, а також забороняється нараховувати штрафи та пеню через затримку платежів за тілом роздрібних кредитів;
  • тимчасово скасовано штрафи за затримку платежів за комунальні послуги та штрафи бізнесу за пропущені податкові платежі (крім ПДВ та роялті);
  • скасовано податкові інспекції для бізнесу.

Наразі пакет допомоги для бізнесу в Україні становить близько 8 млрд грн. або 0,2% від річного ВВП. На фоні видатків розвинених країн (в Канаді - 1,1%, в Італії та Франції - 1,4%, в США - 3,8% від річного ВВП), цього може бути недостатньо і ми можемо очікувати додаткових секторальних ініціатив від Уряду України.

2. Національний банк України здійснює такі кроки для підтримки банків:

  • збереження присутності на валютному ринку України;
  • використання стандартного інструменту рефінансування для підтримки ліквідності банків;
  • відтерміновано впровадження буферів капіталу, зокрема буфера консервації капіталу та буфера системної важливості.
  • відтерміновано виїзні перевірки банків та інших фінансових установ;
  • відтерміновано стрес-тестування банків.

3. Державний "Ощадбанк" повідомив, що 20 березня він сплатив 250 мільйонів доларів США, що становить 50% загального обсягу емісії єврооблігацій на 500 млн. дол.

Разом із плановим погашенням Ощадбанк також здійснив виплату купона. Репрофілювання випуску єврооблігацій передбачало серед іншого амортизаційну структуру погашення та продовження кінцевого строку погашення до 2025 року.

Коментуючи операцію, представники банку заявили, що своєчасна виплата значної суми кредиторам є свідченням сильної ліквідності банку та стабільності роботи.

4. Укрзалізниця своєчасно та в повному обсязі погасила наступну частину єврооблігацій у розмірі 10% початкової непогашеної основної суми боргу - 50 млн дол. США, та виплатила черговий купонний дохід (8,25%) за ними.

Обидва платежі здійснені відповідно до встановленого графіку.

5. Вперше Україна здійснила транзит газу між країнами ЄС. Оператор ГТС України активно впроваджує нові транспортні послуги на короткі відстані "short-haul", що дає змогу користувачам мережі транспортувати газ між європейськими країнами (Польща, Словаччина, Угорщина та у майбутньому Румунія) через територію України.

Початок надання цієї послуги дозволить активізувати торгівлю газом між країнами східної Європи та дасть можливість додатково завантажити потужності української ГТС.

СВІТОВІ БІЗНЕС-НОВИНИ:

Через зниження попиту та "торгові війни" ціна нафти марки Brent зафіксувала одне із найбільших падінь в історії протягом торгового дня та досягла 18-річного мінімуму.

Саудівська державна нафтова компанія Aramco знизила ціни і зобов'язалася, починаючи з квітня, виробляти 12,3 мільйона барелів на день, що на 25% більше у порівнянні з теперішнім рівнем видобутку.

Ціни на зернові та олійні також суттєво знижуються на основних біржових майданчиках в очікуванні зменшення попиту з боку Китаю та ЄС протягом березня та квітня.

Найнижчий рівень з грудня 1972 року

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх