Колонки Ольга Магалецька
  1609  3

Як залучити в Україну 50 млрд інвестицій? Першочергові кроки та завдання

Україна має амбітні плани – у найближчі 5 років залучити 50 млрд доларів інвестицій у країну. Якими шляхами це можливо зробити?

Україна має амбітні плани – у найближчі 5 років залучити 50 млрд доларів інвестицій у країну. Ми – Офіс Національної інвестиційної ради України, всіляко сприяємо залученню інвесторів, створенню сприятливого бізнес-клімату і найкращих умов для інвестицій, а також виступаємо майданчиком найвищого рівня для діалогу і комунікації між діловими колами та українськими органами влади.

Основними завданнями офісу є:

  • підтримка розробки і реалізації основних законодавчих та регуляторних змін, які створюють привабливі умови для прямих іноземних інвестицій;
  • виділення ключових секторів української економіки, які є найбільш привабливими для інвестування і мають найвищий потенціал, їх аналіз та надання українським органам влади пропозицій щодо вирішення проблематичних питань.

Також, за нашої ініціативи та підтримки створюються робочі групи для обговорення питань, пов’язаних з інвестуванням у певний сектор та розробки пропозицій щодо усунення перешкод, пов’язаних з інвестуванням у ці сектори.

До складу таких робочих груп входять представники ділової спільноти, міжнародних фінансових інститутів та українських органів влади.

До складу Національної інвестиційної ради входять топ-20 провідних міжнародних компаній, що вже інвестували в Україну або планують інвестиції.

Серед яких: ArcelorMittal, Bunge, Cargill, CITI, DP World, Engie, General Electric, Holtec International, Huawei, Louis Dreyfus Company, Marubeni Corporation, METRO, Posco Daewoo, Socar, Sumitomo Corporation, Turkcell, Unilever, Vitol, а також такі міжнародні фінансові організації як Європейський банк реконструкції та розвитку і Міжнародна фінансова корпорація.

Серед першочергових кроків та пріоритетних напрямків роботи Національної інвестиційної ради (НІР) на 2020 рік є залучення інвестицій в інфраструктурний сектор та підтримка розробки та імплементації законодавства, що впливає на поліпшення інвестиційного клімату.

Президентом України на Всесвітньому економічному форумі в Давосі вже було анонсовані першочергові кроки у цьому напрямку.

Зокрема, Президент заявив, що з інвесторами, які вкладуть в Україну понад 100 млн доларів, держава буде укладати окремий договір, згідно з якими за кожним таким інвестором закріплять персонального менеджера, так звану "інвестиційну няню", який буде опрацьовувати будь-які питання чи проблеми інвестора 24/7.

Саме держава буде захищати інвесторів. Друга пропозиція від української влади – тим, хто готовий долучитися до великої приватизації в Україні на суму $10 млн і більше держава надаватиме податкові канікули - звільнятиме від податку на прибуток протягом п'яти років.

Саме над такими законодавчими ініціативами ми працюємо зараз і я маю надію, що вже найближчого часу вони будуть реалізовані. Я впевнена, що такі ініціативи допоможуть інвесторам, які ще досі вагаються інвестувати в Україну.

Ми вже маємо успішні приклади розробки законодавства. Зокрема, за участі Національної інвестиційної ради було розроблено закони про концесії, приватизацію, державне і приватне партнерство, корпоративне управління.

Завдяки даним прийнятим законодавчим ініціативам вже проведені перші успішні концесійні конкурси у морських портах Ольвія та Херсон з загальною сумою інвестицій у найближчі 5 років 3,7 млрд гривень.

Окрім того, минулого місяця член Національної інвестиційної ради - компанія DP World, придбала 51 % акцій TIS Container Terminal Ukraine.

DP World входить до трійки світових лідерів галузі. Це одна з п'яти найбільших прямих M&A угод з іноземним інвестором в українській інфраструктурній галузі.

У 2019 році член Національної інвестиційної ради України - корейська Posco International, придбала 75% частки зернового терміналу в Миколаєві.

Команда Національної інвестиційної ради вела проєкт від початку переговорів до стадії завершення.

Варто також згадати про не менш успішний проєкт в альтернативній енергетиці. Так, компанії GE (член НІР), EuroCape Ukraine LLC та LongWing Energy SCA інвестували у перший етап будівництва запорізької вітроелектростанції.

Загальна сума інвестицій EuroCape та GE у вітровий проєкт в Україні оцінюється в 400 млн доларів США і включає будівництво об'єктів вітроенергетики потужністю 500 МВт.

Це тільки поодинокі успішні приклади інвестицій. Насправді ж їх набагато більше і наша мета залучити ще більше інвесторів в Україну. Як малих, так і великих.

Найбільші питання, які хвилюють бізнес в Україні – це справедливі суди, забезпечення верховенства права, захисту права власності та прозорі та чесні концесійні конкурси.

І ми над цим працюємо. Верховною Радою вже ухвалено низку законів, які пов’язані з фіскалізацією, деофшоризацією, але попереду ще багато роботи.

Однак, ми радо запрошуємо бізнес скористатися інвестиційними можливостями, які вже створені в Україні та інвестувати в нашу державу.

Я переконана, що цього року ми побачимо старт багатьох успішних концесій та проєктів державно-приватного партнерства.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх