Колонки Олександр Кудрявцев
  652  1

Як працює сервіс з ліцензування на фармринку

З початку року в Україні запрацював онлайн сервіс з отримання ліцензій для потреб фармацевтичного ринку.

Сервіс з отримання ліцензій для потреб фармацевтичного ринку розташований на порталі Держлікслужби та за своїм функціоналом дуже схожий на "Кабінет електронних сервісів" Мінюсту.

Який механізм? Для початку роботи із сервісом необхідно перейти за посиланням https://e-services.dls.gov.ua/Home/Info та під контентом "Онлайн-подача та відслідковування заяв на отримання дозвільних документів, що надаються Держлікслужбою" натиснути "Увійти".

Після цього система запропонує авторизуватися за допомогою електронного ключа. Із запропонованого переліку обираєте організацію, що надала ключ.

Я використав для цього ключ ПАТ "ПриватБанк". В наступному вікні обираєте пристрій, де ключ зберігається, вводите пароль ключа і переходите на сторінку реєстрації.

На цій сторінці дозаповнюєте пропущені графи, такі як адреса електронної пошти, телефон тощо, тиснете "Зареєструватися" і переходите на сторінку вже безпосередньо для роботи.

Безпосередньо на цій сторінці можна побачити декілька модулів, зокрема, модуль для подання заяв.

Сервіс запущений в тестовому режимі, отже поки що заяву можна подати тільки для отримання ліцензії на:

  • Оптову, роздрібну торгівлю лікарських засобів;
  • Промислове виробництво лікарських засобів;
  • Імпорт лікарських засобів.

Після подання заяви та її позитивного розгляду ймовірно в такому ж он-лайн режимі заявнику буде надіслана ліцензія або витяг з реєстру. Хід виконання заяви можна відслідкувати за допомогою модулю "Моніторинг розгляду".

Крім цього, на порталі можна, наприклад, перевірити наявність реєстраційних посвідчень на лікарські засоби, ліцензій та отримати багато іншої корисної інформації.

Для тих, хто хоч раз працював з "Кабінет електронних сервісів" Мінюсту, робота з майданчиком Держлікслужби не складе суттєвих труднощів.

Очевидно, що запуск такого сервісу – це один з кроків на шляху впровадження діджиталізації, це намагання держави зменшити контакт бізнесу з чиновниками. І це є беззаперечний плюс.

Однак, попри цей плюс, вже зараз можна побачити і суттєвий мінус. Як і будь-яка електронна система, даний сервіс може виявитись слабозахищеним від стороннього втручання. Тобто може скластися ситуація аналогічна ситуації з реєстром нерухомості, коли при несанкціонованому втручанні в систему з реєстру зникали дані про власників майна або власники майна змінювались.

Так само сталося з реєстром підприємств та організацій, в якому за допомогою несанкціонованого доступу змінювались власники та керівники юридичних осіб.

В цілому сервіс має суттєво полегшити процедуру ліцензування для добросовісних гравців фармацевтичного ринку, через що його впровадження треба оцінювати позитивно.

Однак, сприятливого результату можна буде досягти тільки при надійній захищеності реєстру від стороннього втручання. Тому, говорити про те, на скільки ефективно він запрацює, поки зарано.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх