Колонки Анастасия Фоменко
  3144  4

Правила безпечного переказу грошей через онлайн-сервіси

Що робити, щоб не потрапити в руки до шахраїв під час онлайн-переказу грошей?

За різними даними, постійно за кордоном перебуває від 2 до 5 мільйонів українців, які регулярно надсилають гроші рідним та близьким.

Прогнозують, що у найближчі сім років світовий ринок цифрових грошових переказів збільшиться у п’ять разів, а послуги переказу коштів сьогодні в Україні затребувані як ніколи.

За даними Національного банку України, минулого року загальна сума таких переказів склала еквівалент 8,3% ВВП усієї країни – біля $11 млрд.

За останни два роки, в Україні здійснено більше 800 тисяч переказів на суму понад 150 млн євро. Цього року кількість таких операцій складає біля 70 тисяч у місяць, а послугами онлайн-сервісів користуються понад 200 тисяч українців.

На жаль, через те, що зростає популярність онлайн-переказів, зростає також кількість випадків шахрайства. Тому так важливо бути впевненим у надійності та безпеці, коли надсилаєш грошовий переказ.

Компанії та банки, які надають послуги з онлайн-переказів, роблять все для того, щоб захистити своїх користувачів від можливих неприємностей.

Нещодавно у Великобританії банки підписали добровільний кодекс, за яким повертатимуть гроші клієнтам, що постраждали від дій шахраїв, але тільки в тому випадку, якщо вони притримувалися правил безпеки.

В Україні також існує система захисту користувачів банківських продуктів від шахрайських дій. Проте простіше запобігти неприємній ситуації.

Отже, фахівці виділяють кілька простих правил для того, щоб почуватися безпечно та не втратити свої кошти:

  • Користуйтеся тільки перевіреними сайтами та додатками. Пошукайте інформацію про сайт, яким ви плануєте скористатися для переказу грошей. На сьогодні частіше за все для грошових переказів потрібна лише звичайна банківська картка, а переказ триває до 3 діб. Сервіси пропонують різні привабливі акції – кешбек за нових клієнтів, безкоштовні перекази тощо, розширюють мережі банків-партнерів.
  • Переконайтеся, що сайт, за допомогою якого ви плануєте здійснити грошовий переказ, є захищеним – на сайті з надійним шифруванням ви побачите значок замку разом з "HTTPS" перед URL-адресою.
  • Завантажуйте тільки офіційні додатки. Єдине місце, де їх можна отримати – це App Store або Google Play.
  • Установіть банківський ліміт, що обмежує суму платежів по карті. Наприклад, якщо ви встановили ліміт у 10 тисяч грн на місяць, то при спробі витратити більшу суму, платіж не буде здійснено ані вами, ані шахраями. Крім того, можна встановити міжнародний ліміт, що обмежує банківські операції в інших країнах.
  • Додайте антивірусні програми на свій комп'ютер та смартфон. Часто шахраї крадуть дані користувачів за допомогою вірусів або троянських програм.
  • Перевіряйте, яким чином регулюється діяльність компанії, за допомогою якої ви збираєтеся переказати кошти, та чи ваші данні захищені від потрапляння до третіх осіб.

Також, потрібно пам’ятати, що якщо ваш близький друг чи родич пише вам з проханням терміново переказати кошти, обов’язково зв’яжіться з ним по телефону або в іншому мессенджері та з’ясуйте чи насправді йому необхідна ця сума.

Адже зломи аккаунтів, використання мобільного зв’язку та мобільних номерів, все частіше застосовують для того, щоб нелегально отримати кошти від довірливих користувачів.

Ці прості поради та рекомендації від фахівців дадуть вам змогу легко та надійно захистити власні кошти і забезпечити безпечне пересування фінансів в онлайн-середовищі.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх