Колонки Артур Верба
  1596  1

Що дасть медичний електронний облік пацієнів

У червні 2017 року почав працювати центральний компонент eHealth. Так в Україні вперше були створені електронні реєстри пацієнтів, які дозволять відмовитися від паперових карток та всіх незручностей із ними пов’язаних.

Фото: Teamnet Dedalus

МОЗ отримає достовірну інформацію

Дані про пацієнтів, які надходять не електронним шляхом завжди будуть неточними. Наразі в багатьох медичних закладах усе ще використовуються журнали, які заповнюються вручну. Як показує практика, дуже часто це робиться наприкінці робочого дня або навіть тижня.

Як наслідок – наявність великої кількості "мертвих душ". Статистика щодо прийому пацієнтів підганяється під норми і плани. Отже точність цієї інформації під великим сумнівом. До того ж вона поступає до органів МОЗ із великим запізненням.

Тільки електронний облік може забезпечити достовірність і оперативність даних. Без цього неможливе впровадження базового принципу медичної реформи "Гроші йдуть за пацієнтом".

Національна система охорони здоров'я стає більш керованою

Точні дані, які отримані в режимі реального часу дозволяють ефективно розподіляти фінансові, лікарські та людські ресурси. Наприклад, статистика нам показує, що в якійсь області істотно підвіщився попит на певні медичні послуги. Можливо це пов’язано з епідемією.

Тоді МОЗ може направити в цю місцевість додаткову кількість фахівців та необхідні медичні матеріали. Якщо попит зростає не дуже швидко, можна відреагувати заходами, спрямованими на перепрофілювання, підвищення кваліфікації медиків, сприяння привабливості окремих видів професії.

Лікарняні заклади починають краще працювати

Раніше медичні установи працювали за субвенційною схемою, отже, якщо дивитись з боку забезпечення фінансування, то достовірність даних про пацієнтів. Наразі реформується первинна ланка медичної допомоги.

Лікарям і поліклінікам потрібно звітувати про кількість пацієнтів, які обслуговуються згідно з деклараціями. Від цього залежить обсяги фінансування, що надається Національною службю здоров'я.

Але електронний облік може також надавати інформацію про те, скільки часу тривають прийоми, які пацієнти приходять, о котрій годині тощо.

Раніше лікарі не бачили цієї інформації. Наразі з’являється можливість контролювати пацієнтопотоки і керувати ними - міняти розклад, корегувати завантаження окремих лікарів, перенаправляти пацієнтів, наймати додатковий персонал.

Цінність означених переваг не викликає сумніву. Але треба добре розуміти, що для їхнього отримання необхідне впровадження в кожному лікарняному закладі медичної інформаційної системи. Сьогодні, мабуть, усі вже чули про Медичну інформаційну систему (МІС).

У державних установ є можливість впровадити такий сервіс безкоштовно. Існують МІС, що дозволяють записуватися на прийом до лікаря онлайн, тобто беруть на себе роботу реєстратури.

Пацієнти отримують зручний спосіб потрапляння до необхідного лікаря та позбавляються необхідності стояти в чергах. Медичний заклад – повне бачення того, що відбувається всередині.

Щоби отримати на 100% достовірні оперативні дані необхідно, щоб система враховувала всі пацієнтопотоки - запис через інтернет, телефон чи особистий візит. Цю інформацію МІС автоматично передає на верхній (державний) рівень eHealth.

Звісно, наразі ми поки ще не маємо всього обсягу достовірної інформації, адже впровадження електронної системи охорони здоров’я ще триває. Але інструмент для її отримання у Міністерстві охорони здоров'я України вже є.

Вигода, отримана від використання цих масивів даних, може бути колосальною. Для цього нам треба опановувати актуальну науку роботи з великими даними.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх