Колонки Марина Шаркеліс
  1394  0

Як мислити креативно з Prozorro.Продажі

Різноманіття лотів з реалізації майна на сайті ProZorro на сьогодні значно збільшилося: виставляють оренду фасаду під рекламу, МАФи, промислову вторинну сировину, металобрухт, неліквідні запчастини тощо.

Фото: epravda.com.ua

Березень-квітень 2018 року відзначилися новинами про більш масовий перехід органів місцевого самоврядування на систему Prozorro.Продажі. Не останню роль зіграла міжнародна оцінка проекту, а саме антикорупційна нагорода у конкурсі "The Shield in the Cloud Innovation Challenge".

На сьогоднішній день Prozorro.Продажі - це більше 8,5 млрд грн доходів, 6,3 тисячі учасників і функціональна платформа з глибокими аналітичними можливостями.

Реформа державних закупівель стала фундаментом для появи нового безпечного й цілісного ринку в Україні – ринку державного і комунального майна.

Квартири, авто, промислові й офісні приміщення, земельні ділянки, різноманітне обладнання виставлені на продаж або пропонуються в оренду на одній уніфікованій платформі.

Система ProZorro від початку створення стала відомою в Україні та за кордоном завдяки унікальній розробці й антикорупційній спрямованості і, як наслідок, суттєвій економії державних коштів.

Пілотний проект з реалізації майна, який було розпочато з Фондом гарантування вкладів зумів здобути популярність і отримав прибуток у 1 млрд гривень лише у перші півроку роботи, продовжує стрімко розвиватися.

І якщо раніше він позиціонувався у переважній більшості як продаж майна збанкрутілих банків сьогодні на сайті різноманіття лотів значно збільшилося: виставляють оренду фасаду під рекламу (як це зробив Київський метрополітен), МАФи, промислову вторинну сировину, металобрухт, неліквідні запчастини тощо.

Серед підприємців такий спосіб покупки майна вже встиг завоювати довіру. Звісно, найбільш звичним є придбання комерційної нерухомості: система пропонує нежитлові приміщення за ціною, нижчою за ринкову. Популярність таких аукціонів очевидна: вже за перший рік роботи їх відбулося 186.

Офісні приміщення та елементи їхньої організації – не останнє, що можна знайти на уніфікованому майданчику.

Тут відкривається великий спектр можливостей покупки потрібних речей у межах доступної ціни як для великого, так і для малого бізнесу, суспільної громади, а можливо, і для власного використання.

Обладнання суспільного простору

Урбаністичний рух, який поступово набирає обертів по всій Україні, узвичаює серед мешканців великих міст ідею креативного міського простору: парків, скверів, центральних площ тощо.

Все частіше можна побачити шафи для анонімного обміну книгами, скульптури зі старої техніки чи нічні ліхтарі, які зроблені з офісних стільців.

ProZorro.Продажі стає джерелом вартісних ідей: наприклад, старі автомобілі, трамвайчики чи тролейбуси можна переформатувати у елементи декору парку, ігрової зони чи дитячого майданчика.

Кафе, бари, кінотеатри, квиткові каси чи навіть компанії також можуть осучаснити власний простір: літня тераса ресторану у трамвайчику чи квиткові каси в яскравому автобусі приваблять нових відвідувачів, стануть прикладом для інших і оригінально впишуться у мережу міського простору.

Мистецькі інсталяції

Можемо уявити ситуацію, в якій бюджет мистецького проекту доволі обмежений, однак митцю все рівно хочеться вразити глядача масштабністю ідеї. Здавалося б, до чого тут Prozorro.Продажі?

Однак саме за допомогою цієї платформи можна знайти приладдя та оснащення для втілення творчих ідей на арт-заходах, у дизайні приміщень, виготовленні предметів інтер’єру в стилі стімпанк чи кіберпанк, створенні реквізиту для зйомок.

Ресайклінг і креативний підхід до повторного та оригінального використання речей вже тривалий час є незмінним світовим трендом, тож навіть непримітні, на перший погляд, стійки, столи, світильники, книжкові полиці, вішаки можна перетворити на стильні та оригінальні аксесуари в результаті нестандартного погляду на побутові речі.

Ігрові зони

Звертають увагу на платформу також ті підприємці, які планують обладнати квест-кімнати, полігони, локації для пейнт-болу, лазертагу, спортивно-ігрові майданчики тощо.

Вони цікавляться як лотами з нерухомістю або земельними ділянками, так і рухомим майном: старими авто, відпрацьованими протекторами, металевими діжками, які стають матеріальними перешкодами чи елементами масштабних споруд.

Асортимент дозволяє обрати будь-що на власний смак та втілити найкреативніші ідеї відповідно до різних цінових уподобань.

Предмети для особистого користування

Зустрічаються на електронних торгах відеокамери, фотоапарати, лайтбокси, штендери, банери, стенди, сейфи, вогнегасники і ще чимало корисних речей, що зможуть прислужитися у побуті.

Тобто навіть з невеликим бюджетом за допомогою Prozorro.Продажі можна поступово поповнювати технікою і різноманітним приладдям творчу студію чи продакшн, маркетинговий арсенал для компанії чи обладнати у кіберпанковому стилі власну квартиру.

Прозорі електронні продажі поступово стають частиною нашого повсякдення: це не лише вигідно, доступно та просто для покупців і продавців, а й сприяє розвитку країни та очищує державний апарат від старих корупційних схем.

Важливо розуміти, що реформи покликані змінювати не лише економічні й політичні аспекти функціонування країни, але й виховувати серед громадян відчуття необмежених креативних можливостей у стосунках з державою.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх