Колонки Юрій Лучечко
  2498  2

Війна контрафакту, або чому інтернет-алкоголь небезпечний

Дешевий алкоголь: вигідне придбання, чи загроза для життя? Ми не маємо іншого вибору, як оголосити війну контрафакту спирту.

 

Нелегальний спирт та "ділки" нелегального ринку давно вже оголосили війну українцям і щодня вбивають людей. Звичайно, що це ганебне явище є породженням корупції, бюрократичного законодавства та низьки обставин, що накопичувалися роками.

Але нічого не робити – це погодитися з таким станом речей та підігравати ворогу. Перше, що ми зробили  посилили внутрішній управлінський контроль та взаємодію з Державною фіскальною службою України (ДФС).

Ми можемо констатувати, що ДП "Укрспирт" не виробляє та не продає "лівого" спирту. Схеми - зруйновано. "Смотрящих" - немає. Так, ми мали б радіти, але радіти зарано: інтернет рясніє оголошеннями про продаж лівого спирту та алкоголю в будь-якій кількості.

На вихідних особисто промоніторив мережу: понад 20 сайтів та дошок оголошень в iнтернетi пропонують лівак. Можна легко замовити та отримати алкоголь через інтернет. Все дуже просто у тіньових ділків, вони навіть не ховаються:

Цікаво що спирт з Російської Федерації пропонують без акцизу і зайвого клопоту. Існують інші схеми транспортування спирту, наприклад, завезти його під виглядом омивача. Ціна спирту в мережі стартує від 42 грн за літр, тоді як за легальний спирт потрібно викласти 186 грн.

Вони випарюють з цього омивача денатурат, як це було на підпільному заводі у Малих Єрчиках, а потім впарюють це споживачу. Але хочу вас розачарувати: вивести отруту на 100% неможливо. Це вам скаже будь-який технолог.

Тих, хто продає фальшивку споживачу, не турбують ні ваше здоров`я, ні жахливі наслідки, які можуть спричинити денатурати. Ну і "вишенька на торті" - алкоголь із Д‘юті Фрі в інтернеті. Таке враження, що це для тих, хто має бажання фешенебельно піти з життя.

А приправи до цього елітного "пійла" тут: і легким рухом денатурований спирт перетворюється у елітний алкоголь:

 

 Всі про це знають, але далі відлову окремих індивідів, що приторговують алкоголем сумнівного походження, справа не йде. Так, у 2017 році було імпортовано 8,6 млн декалітрів метилового спирту для газовидобувної галузі.

Ще близько 2 млн декалітрів для хімічної, парфумерної та харчової промисловості. Для порівняння ДП "Укрспирт" у 2017 році виробило близько 8 млн декалітрів спирту. Масштаби вражають.

Галузь потребує нових підходів та уваги законодавця: з одного боку має бути відповідність європейським директивам та встановлення диференційованих ставок акцизу для харчового та технічного спирту.

А з іншого - посилення відповідальності та запровадження сучасних методів контролю. Алкоголь має продаватися виключно у магазинах, торгових мережах, з рук продавця у руки покупця. Ніяких інтернет-продажів.

Обов`язково має бути запроваджена електронна акцизна марка із застосуванням сучасної технології блокчейн. Аби кожен, хто купує алкоголь, мав можливість визначити походження кожної придбаної пляшки.

У нас занадто м’яке законодавство для так званих бутлегірів. Треба встановити жорсткішу відповідальність продавця. Продавець контрафакту має відповідати своїм майном та більш суворими термінами покарання.

А у випадках, коли отруєння привело до смертельних випадків до пожиттєвого терміну ув’язнення. Днями за всіма перерахованими виявленими фактами ми звернулися до правоохоронців та чекаємо на реакцію. Поки процес триває.

Та напередодні Великодня запускаємо соціальну рекламу проти нелегального обігу підакцизної продукції.

Її мета: привернути увагу суспільства до боротьби з контрафактом та вберегти життя тих, хто ризикує вживати "лівий" алкоголь з інтернету і купуює його у сумнівних продавців.

Ще раз хочу наголосити: ДП "Укрспирт" виробляє харчовий спирт високої якості у промислових обсягах і реалізовує його лише виробникам лікерогорілчаних виробів.

На підприємстві встановлено контроль державної фіскальної службі за виробництвом і обігом підакцизної продукції. Наше підприємство не продає харчовий спирт у бутлях через мережу інтернет.

Вся спиртовмісна продукція в мережі має ознаки контрафакту та небезпечна для здоров’я. Вона завозиться під виглядом технічного спирту, а наслідки отруєння від нього жахливі. Не піддавайтеся спокусі та бережіть себе та своїх близьких.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх