Колонки Наполеон Гілл
  4646  4

Думай і багатій: формула успіху від класика мотиваційної літератури

На основі 20-річного журналістського досвіду Наполеон Гілл сформулював свою філософію успіху, яка витримала іспит часом.

Дізнавшись таємницю Ендрю Карнегі, одного з найбагатших людей усіх часів, американський письменник і журналіст Наполеон Гілл поклав собі за мету вивести доступну формулу, як досягати високих результатів в усіх сферах життя.

Протягом 20 років він вивчав біографії близько 500 мільйонерів і відомих людей, серед яких Генрі Форд, Томас Едісон і навіть троє президентів Америки. Гілл сформував свою філософію успіху, яку описує у книжці "Думай і багатій".

Ця книжка першою розкрила людству таємницю успіху і стала класикою мотиваційної літератури. Лише за життя автора продано понад 20 мільйонів примірників. Він і досі залишається одним із найвидатніших авторів філософії успіху.

Як переконує Наполеон Гілл, немає нічого неможливого. Від багатства вас відділяють лише 13 простих кроків, описаних у книжці. Це практичний посібник, з яким ви легко зможете застосувати формулу успіху на власному досвіді.

Книжка містить практичні поради та цікаві завдання, до кожного розділу подано інструкції, які допоможуть навчитися використовувати безмежну силу вашого мозку, боротися з власними страхами і перетворювати думки в реальність.

БізнесЦензор публікує уривок із книжки "Думай і багатій" Наполеона Гілла, яка вийшла друком у видавництві "Наш формат".

Планування

Ви вже засвоїли, що всі творіння і набутки народжуються із бажання і що бажання починає свою подорож від абстрактного до конкретного в лабораторії уяви, де формуються плани. Із розділу про бажання ви дізналися, що для перетворення його на гроші спершу слід виконати шість практичних кроків. Один із них — складання визначеного, практичного плану (чи кількох).

Зберіть навколо себе стількох людей, скількох потребуєте для створення і втілення вашого плану. Скористайтесь для цього принципами "мозкового центру", описаними в подальшому розділі

Перш ніж створити свій "мозковий центр", з’ясуйте, які переваги та вигоди ви можете запропонувати кожному члену вашої команди в обмін на співпрацю. Ніхто не витрачатиме зусиль задарма, як і жодна розумна людина не проситиме й не чекатиме, що хтось працюватиме без належної винагороди, хоча і не обов’язково грошової.

Передбачайте зустрічі учасників вашої команди щонайменше двічі на тиждень, а то й частіше, поки ви спільно не відшліфуєте план заробляння грошей.

Підтримуйте гармонійні й доброзичливі стосунки між учасниками, інакше напевне зазнаєте невдачі. Принцип "мозкового центру" дієвий тільки там, де панує злагода.

Не забувайте:

- Ви робите найважливішу для себе справу. Для гарантованого успіху вам потрібний бездоганний і надійний план.

- Скористайтеся досвідом, освітою, природними здібностями та уявою інших — усе має працювати на досягнення мети. Саме так робили ті, хто досяг успіху.

Ніхто не має достатньо досвіду, освіти, здібностей і знань, щоб зажити великих статків без співпраці з іншими людьми. На шляху до мрії кожен план має бути результатом спільних зусиль, ваших і кожного окремого члена вашої команди. Звісно, ви можете складати й власні плани, але простежте, щоб їх перевірили та схвалили учасники вашого "мозкового центру".

Поразка загартовує

Якщо ваш перший план недієвий, замініть його. Якщо не спрацює наступний, знову замініть його на інший і продовжуйте це робити, поки не знайдете ефективного плану. Саме на цьому етапі більшість "пасує" через брак наполегливості у створенні нових планів замість невдалих.

Навіть найрозумніша у світі людина не досягне успіху без практичних і дієвих планів. Майте це на увазі й не забувайте, що коли ваші плани не спрацьовують — це тимчасова поразка, але не остаточний провал. Просто вони були ненадійні. Складіть інші. Почніть спочатку.

Тимчасова поразка свідчить лише про те, що з вашим планом щось не так. Мільйони людей бідують, бо не мають надійного плану отримання грошей. А це єдиний шлях до великих досягнень.

Людина переможена лише тоді, коли вона подумки визнала свою поразку.

Джеймс Гілл зазнав тимчасової поразки, коли тільки-но заходився шукати коштів для будівництва залізниці зі сходу на захід, але вийшов із ситуації за допомогою нових планів.

Генрі Форд зазнавав невдач не лише на початку своєї діяльності в галузі автобудування, а й навіть уже бувши відомою людиною. Але він розробляв нові плани й продовжував іти до фінансової перемоги.

У заможних людях ми бачимо тільки тріумф, не помічаючи тимчасових поразок, які їм довелося долати на шляху до мети.

Якщо ви послідовник філософії успіху, не тіште себе надією, що зможете розбагатіти, уникнувши тимчасових поразок. Коли таке станеться, розглядайте поразку як ознаку того, що ваші плани хибні, тому будуйте нові й прямуйте до мети. Якщо здастеся раніше, ніж досягнете її, ви — "капітулянт".

Капітулянт ніколи не переможе, а переможець ніколи не капітулює. Занотуйте собі це правило й повісьте там, де зможете бачити його ввечері перед сном і зранку, збираючись на роботу.

Формуючи свій "мозковий центр", намагайтеся обирати тих, хто не бере поразку близько до серця.

Деякі люди безпідставно вважають, що гроші можна отримати тільки за гроші. Це неправда! Гроші "робляться" за допомогою бажання, втіленого у фізичній формі завдяки описаним тут принципам.

Гроші самі по собі — це не більше, ніж інертна матерія. Вона не може рухатися, думати чи говорити, але може "чути" поклик пристрасного бажання.

Де починається лідерство

Загалом люди бувають двох типів: лідери та послідовники. Насамперед ви маєте вирішити, яке ваше покликання: керувати чи виконувати. Винагорода в обох випадках суттєво різна. Послідовник не може претендувати на винагороду лідера, хоча багато хто помиляється, думаючи так.

Немає нічого ганебного в ролі виконавця, та залишаючись ним, ви нічого не отримаєте. Більшість великих лідерів починали як послідовники і стали такими, бо були тямовитими послідовниками.

За деякими винятками, людина, яка не спроможна розумно виконувати вимоги лідера, не стане ефективним керівником. І навпаки: тямущі виконавці зазвичай швидко доростають до лідерства, бо мають багато переваг, зокрема можливість отримати знання від свого лідера.

Одинадцять секретів лідерства

Нижче наведено важливі чинники лідерства.

Непохитна сміливість. Вона опирається на знання себе і своєї справи. Ніхто не хоче підкорятися лідеру, якому бракує впевненості в собі й сміливості. Такий не зможе довго керувати розумним послідовником.

Самоконтроль. Людина, яка не спроможна контролювати себе, не зможе контролювати інших. Самоконтроль — це те, чого варто навчитися, щоб стати лідером.

Гостре відчуття справедливості. Жоден лідер без відчуття правди й справедливості не зможе зберігати повагу підлеглих.

Конкретність рішень. Той, хто вагається у своїх рішеннях, демонструє власну невпевненість і не може вести за собою інших.

Визначеність планів. Успішний лідер має планувати свою роботу і працювати над планом. Той, хто керується припущеннями без практичних, визначених планів, подібний до корабля без штурвала. Рано чи пізно він наштовхнеться на скелі.

Звичка робити більше, ніж те, за що тобі платять. Лідер приречений працювати більше, ніж вимагає від підлеглих.

Приваблива особистість. Нерозсудлива, безвідповідальна особа ніколи на стане успішним лідером. Лідерство вимагає поваги. Люди не слідуватимуть за вами, якщо ви не прагнете прихилити їх до себе.

Співчуття і розуміння. Успішний лідер прихильний до підлеглих. Ба більше — він має розуміти їх і їхні проблеми.

Увага до дрібниць. Ви маєте знати всі найменші деталі своєї роботи.

Готовність брати на себе повну відповідальність. Успішний лідер готовий відповідати за помилки та недоліки в роботі підлеглих. Намагаючись перекласти відповідальність, він втрачає свої позиції. Якщо хтось із підлеглих помиляється і демонструє некомпетентність, лідер має вважати, що це його помилка.

Співпраця. Успішний лідер має розуміти й застосовувати принцип спільних зусиль і спонукати до цього підлеглих. Лідерство вимагає сили, а сила — це співпраця.

Існує два типи лідерства. Перший, ефективніший, передбачає згоду і прихильність підлеглих. Другий тип спирається на силу і примус без будь-якої прихильності.

Історія рясніє доказами того, що примусове лідерство довго не триває. Падіння диктаторів і занепад монархій вельми показові. Це означає, що люди не хочуть коритися силі. Наполеон, Муссоліні, Гітлер — приклади примусового лідерства. Лідерства, яке зазнало поразки. Єдине, що може тривати довго, — лідерство, визнане людьми! Терпіти силу і слідувати за лідером-тираном люди можуть тільки тимчасово, і ніколи — добровільно.

Нові принципи лідерства охоплюють зазначені одинадцять чинників, але це ще не все. Той, хто керуватиметься ними, зможе стати лідером у будь-якій сфері діяльності.

Чому лідерам не вдається

Знати, чого не слід робити, так само важливо, як знати, що робити. Тому перейдімо до найбільших помилок лідерів-невдах.

Нездатність передбачити всі деталі роботи. Ефективне лідерство вимагає вміння контролювати навіть дрібниці. Жоден справжній керівник не має права бути "надто зайнятим" для виконання своїх обов’язків. Коли хтось, лідер або підлеглий, каже, що "надто зайнятий", аби змінювати плани чи вирішувати якусь термінову проблему, він визнає свою некомпетентність. Успішний лідер повинен досконало, до дрібниць, знати свою роботу. Це, звісно, означає, що він має вміти доручати такі справи здібним заступникам.
Небажання виконувати чорнову роботу. Справді великі лідери готові за потреби виконувати будь-яку роботу, що її могли б доручити іншим. "Найбільший з вас буде вам слугою"* — істина, якої дотримуються і яку шанують усі обдаровані лідери.
Очікування винагороди за знання, а не за вміння ними користуватися. У всьому світі людям платять не за те, що вони "знають", а за те, що роблять чи спонукають робити інших.
Страх суперництва з боку підлеглих. Лідерові, який боїться, що його "підсидить" хтось із підлеглих, рано чи пізно муситиме таки поступитися своїм місцем. Натомість обдарований керівник навчає своїх заступників, які за потреби здатні його замінити. Тільки так він може бути "скрізь одночасно". Уміти дати можливість іншим проявити себе — вигідніше, ніж робити все самотужки. Це відома істина. Досвідчений лідер, який знає свою справу й усвідомлює власну привабливість, суттєво підвищує ефективність роботи підлеглих і спонукає їх працювати більше і краще.
Брак уяви. Без уяви лідер не впорається з непередбачуваними обставинами і не зможе створити план, щоб оптимізувати робочий процес.
Егоїзм. Той, хто приписує собі всі результати роботи, неминуче наштовхнеться на неприязнь. Справжній лідер не вимагає почестей. Він буде задоволений, коли їх отримають підлеглі, бо знає, що похвала й визнання спонукають до кращих результатів більше за гроші.
Нестриманість. Підлеглі зневажають нестриманого лідера. До того ж нестриманість у будь-якому прояві руйнує особистість.
Невірність. Цей пункт, напевне, мав би очолити список. Лідер, що порушує вірність своїм партнерам і тим, хто йому довіряє, вищим чи нижчим за нього, не зможе довго втримати керівництва. Невірність викликає лише презирство. Це одна з найголовніших причин невдачі в усіх сферах діяльності.
Наголос на авторитарність. Ефективний лідер веде за собою, заохочуючи, а не залякує підлеглих. Той, хто намагається "тиснути авторитетом", діє з позиції сили й примусу. Справжньому лідерові немає потреби підкреслювати свій статус. Він демонструє це поведінкою, виявляючи підтримку, розуміння і кваліфікованість.
Хвастощі званням. Щоб мати повагу підлеглих, грамотному лідерові звання ні до чого. Хто надто підкреслює свої звання, зазвичай має небагато інших заслуг. Двері до кабінету справжнього лідера відкриті для всіх охочих. Хвастощі й неприступність йому не властиві.

Це лише найпоширеніші причини невдалого лідерства. Будь-яка з них може мати фатальні наслідки. Якщо хочете стати лідером, ретельно вивчіть перелік і переконайтеся, що ви позбавлені цих вад.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх