Колонки Микола Тихонов
  1229  2

П’ять стратегічних недопрацювань нового керівництва Держгеонадр

Станом на 13 вересня надрокористувачі надіслали до Держгеонадр 512 заяв. За цей час прийнято рішення лише по 63 пакетам документів. Тобто 90% звернень надрокористувачів проігноровано.

Нещодавно Держслужба геології та надр України перейшла рубіж – 100 днів діяльності нового керівництва.

Там, нагадаємо, з кінця травня т.в.о. голови став Олег Кирилюк, а першим заступником – Микола Фощій. Навколо призначень цих посадовців було чимало скандалів. Проти них зокрема виступали чимало експертів геологічної сфери.

І тепер розуміємо – не дарма. Сьогодні ми можемо впевнено говорити про бездієвість нового керівництва Держгеонадр. Оскільки за цей час жодного наказу та рішення не було прийнято. Про це свідчить аналіз даних зі сайту Держгеонадр.

Станом на 13 вересня надрокористувачі надіслали 512 заяв. Це та кількість пакетів документів, яка надійшла з моменту захоплення Кирилюком та Фощієм Держгеонадр.

Зокрема, 199 заяв щодо отримання ліцензій, 121 – щоб внести зміни, 159 – щоб продовжити дію спецдозволів на користування надрами і так далі.

Тим часом, якщо погортати сайт Держгеонадр, за цей час прийнято рішення лише по 63 пакетам документів. Тобто 90% звернень надрокористувачів проігноровано (недопрацювання #1).

За перші 100 днів випробувальної роботи Кирилюк з Фощієм провели лише 2 засідання комісії з питань надрокористування (недопрацювання #2). Та й то – на першому не змогли зібрати кворуму, а друге провели під тиском Президента України Петра Порошенка, який змусив зібрати комісію, щоб продовжити спецдозволи на видобуток урану "СхідГЗК".

Згідно оприлюднених наказів, на засіданні видали 17 спецдозволів. Якщо детальніше, то видано 6 спецдозволів на геологовивчення підземних вод, 5 – на видобування води, 2 – на видобування суглинки, 2 – на видобування піску, 1 – на геологічне вивчення піску, 1 – на геологічне вивчення вапняку.

Тобто за перші 100 днів роботи нове керівництво прийняло рішення лише щодо геологічного вивчення та видобування піску, води та суглинки (недопрацювання #3). Не потрібно бути експертом, щоб зрозуміти, що за цей час жодного стратегічного спецдозволу на видобування нафти, до прикладу, чи газу не видано!

Звернемось до закону, згідно з урядовою постановою про видачу спецдозволів, якщо проводиться засідання комісії, то її рішення, тобто накази повинні бути опубліковані на сайті Держгеонадр впродовж 5 днів.

Проте, за результатами останнього засідання комісії – жодного наказу не опубліковано. Накази, які опубліковані на сайті, це рішення прийняті раніше, ще до приходу Кирилюка та Фощія в Держгеонадра (недопрацювання #4).

Але це не результати роботи теперішнього керівництва. Що цікаво, на сайті Держгеонадр досі не опубліковано наказ про продовження спецдозволу на видобуток урану шахтам "СхідГЗК" чи нові накази щодо спецдозволів для "Укргазвидобування".

І взагалі – перший спецдозвіл на користування надрами нове керівництво Держгеонадр видало лише 17 липня, тобто майже після двох місяців роботи.

Це свідчить про те, що за перші місяці бізнес просто страждав, очікуючи необхідних для підприємницької діяльності рішень. Чому не видають спецдозволів? Тому, що немає бланків? Або тому, що змінився підписант?

До речі, за інформацією від бізнесу, за три місяці змінилося 3 чи 4 особи, які мають право підписувати дозвільні документи в Держгеонадрах. Тобто кожного разу, коли підприємець приносить угоду про користування надрами, підписант зі сторони Держгеонадр вже є недійсний (недопрацювання #5).

Чому надрокористувач повинен страждати від такого? Це внутрішня проблема Держгеонадр, яка не повинна турбувати надрокористувачів.

Залишається надіятись, що уряд не залишиться осторонь сьогоднішньої проблеми надрокористувачів. До речі, прем’єр-міністр Володимир Гройсман вже назвав роботу нового керівництва Держгеонадр абсолютно непрозорою.

А тимчасом міністр екології Остап Семерак зазначив, що незадоволений роботою Кирилюка та Фощія. За його словами, станом на сьогодні понад 1200 спецдозволів неоформлені в Держгеонадрах.

"Керівництво, яке сьогодні працює, мало тримісячний випробувальний термін, за ініціативою міністерства їм пролонгували випробувальний термін, коли він підходитиме до завершення, аналізуватимемо і прийматимемо відповідні рішення. Ми не задоволені динамікою (виконання - прим.ред.) тих завдань, які ставляться перед новим керівництвом Служби геології та надр", - сказав Семерак.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх