Колонки Сергей Головнев
  9300  16

Кому від блокади ОРДЛО стане гірше

Звичайно, Рінат Ахметов – хомут на розвитку української економіки. Звичайно, формула "Роттердам+" – прикриття для того, щоб за вказівкою Петра Порошенка накачати ДТЕК Ахметова грошима і вивести їх через облігації.

блокада

Фото: realist.online

Працює "Роттердам+", чи ні – я не знаю. Колишній член НКРЕКП Андрій Герус каже, що працює. Міністр енергетики Ігор Насалик каже, що ні. Найцікавіше, що голова НКРЕКП Дмитро Вовк, який точно це знає – не каже нічого.

Але блокувати зараз вивіз вугілля з ОРДЛО – це або тупість, або диверсія проти України.

Припустимо, що блокувальники повністю перекрили завіз антрациту з Л/ДНР. Для того, щоб законтрактувати і привезти вугілля в Україну з ПАР, Австралії чи В'єтнаму (ближче низьколетючого вугілля немає) потрібно не менше двох місяців.

Зараз на складах п'яти антрацитових ТЕС умовно 850 тис. тонн вугілля. Припустимо, що економлячи вони спалюватимуть 40 тис. тон на добу. Це на 20 днів. Як ще протягнути 40 днів?

Не буде половини маневрової потужності, потрібно буде знижувати виробіток АЕС, збільшувати спалення газового вугілля, яке також стає дефіцитним. Деякі міста, будуть без опалення. Так, частину Дніпра опалює Придніпровська ТЕС Ахметова. А Краматорськ – муніципальна Краматорська ТЕЦ.

карта

Що будуть казати адепти блокування, коли по всій країні почнуться віялові відключення електроенергії?

Це тільки фізична сторона справи. А ще є гроші. І Гройсман не сам придумав про $120 за тону вугілля. Якщо нам потрібно закупати, то треба було контрактувати вугілля у постачальників влітку. Зараз на ці обсяги ніхто не розраховує. І вугілля доведеться купувати за найвищими цінами.

Нам цікаво вийняти з "Енергоринку" додаткових гривень – мільярдів 10-12?

Так, тут питання до влади – Порошенко та Гройсмана в першу чергу. Чому не примусили Ахметова переводити блоки на газове вугілля і закуповувати в ПАР достатні обсяги?

Які є альтернативи?

- Народним депутатам Семенченку і Парасюку можна заблокувати Верховну Раду, поки та не прийме Антимонопольний закон, яким монополію ДТЕК буде визнано законодавчо. А Ахметову доведеться продати частину своєї генерації. Щоб у нього було не 75% у тепловій генерації, а принаймні – не більше 35%. Теж саме у видобутку вугілля, де у нього більше 70%.

- Можна заблокувати НКРЕКП, поки та не відмінить формулу "Роттердам+". З тими ж аргументами можна заблокувати Адміністрацію президента.

- Можна дочекатись весни і тоді вже блокувати всі залізничні переходи на Сході – принаймні для країни загроз буде менше, тому що з закінченням зимового періоду знизиться споживання електроенергії.

- Можна блокувати Міненерговугілля, чи "Центренерго" – поки державна генерація не переведе дві свої антрацитові ТЕС на вугілля газової групи. З тими ж вимогами можна блокувати офіс ДТЕК, у якого три антрацитові ТЕС.

Всі посилаються на другу світову: чи купував би Сталін вугілля у Гітлера? Ні, тому що там йшла війна двох монстрів на знищення. Але є і інший приклад в ті ж роки – Фінляндія, коли не отримала підтримки з заходу у війні зі Сталіном, замирилась із Союзом, щоб отримувати від СРСР вугілля, метал і зерно.

Цим вона не зраджувала своїх загиблих. Вона робила так для збереження своєї державності. Бо, поки ти країна-жебрак, Сталін чи Путін обов'язково тебе зжеруть.

блокада,донбасса

Фото: realist.online

Є версія, що шахтарі, які перестануть отримувати зарплату від Ахметова, "знесуть" Захарченка з Плитницьким. Можливо і так. А можливо, просто виїдуть на заробітки до РФ. А можливо ми отримаємо кількадесят тисяч смертників перед собою.

Не дивлячись на те, що підприємства Ахметова зареєстровані в Україні, верхівка Л/ДНР отримує зиск від продажу вугілля. З цим не поспориш. Втім, невже хтось вірить, що за ці гроші вони купують в РФ зброю? Тобто, реально вірите, що як в них не буде грошей, то всі РСЗВ та танки зникнуть звідти?

Я не вірю в альтруїзм тих, хто починає такі акції. І тому розумію, що там ніякі переконання не спрацюють. Але, може хтось з незангажованих замислиться. Треба думати не своїми тутешніми інтересами – як замутити перевибори і прийти до влади. А хоча б на два кроки вперед – що ми будемо з цього мати?

Чи допоможе це нам розбагатіти = перемогти/вистояти у війні? Бо за тією ж логікою ми можемо, наприклад, газову трубу перерубати – там газ "Газпрому". Чи повністю відмовитись від торгівлі з РФ.

Але, чи стане від цього гірше нашим ворогам?

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх